Co to jest wydruk 3d jak również Czy tak bezproblemowo go zamówić?

Marki drukarskie zaświadczają zawodowe usługi druku 3D w technice FDM (wydruki 3D z termoplastów). Zarządzają bez ustanku rozbudowywanym parkiem mechanicznym, opartym o najważniejsze niskobudżetowe sprzęty dostępne na rynku. Korzystają z drukarek 3D firm Zortrax (M200), TierTime (Up! Mini), Monkeyfab (PRIME), Jelwek (Prusa i3 XL) również Robo 3D.
Wydruki 3D w technice FDM to jedna z najbardziej znanych oraz najtańszych procedur drukowania przestrzennego. Polega na konstruowaniu modeli warstwa po warstwie za pośrednictwem wiązki na wpół roztopionego syntetyku. Przedsiębiorstwa przeważnie specjalizują się w druku 3D pierwowzorów, modeli koncepcyjnych i dodatkowo użytkowych, oraz gadżetów reklamowych fabrykowanych w krótkich, personalizowanych sekwencjach. Marki trudzące się czynnością, jaką są wydruki 3d zdołają zaoferować wydruki 3D i skanowanie 3d modeli o konkretnie dowolnym zakresie roboczym. Inżynierowie są w stanie zoptymalizować każdy projekt pod kątem technologii FDM i wydrukować go w tego typu sposób, tak aby po zespoleniu uzyskał on pożądany rozmiar. CD3D ma bogate doświadczenie w adaptacji zamówień o charakterze niskoseryjnym - fabrykacji modeli w wielkościach kilkudziesięciu - kilkuset sztuk. W znakomitej większości przypadków dotyczy to zleceń dla branży reklamowej. Drukowane gadżety są personalizowane logiem Użytkownika, a ich stosunkowo niewielka ilość powoduje, iż dużo bardziej pokupna jest fabrykacja w technologii druku 3D. Dzięki posiadanym drukarkom 3D jesteśmy w stanie wydrukować modele z faktycznie każdego typu materiału do druku 3D w technice FDM, jakie są osiągalne na rynku. Paleta materiałów jest pod tym względem szalenie bogata . W realizacji wydruków 3D wykorzystujemy tylko i zaledwie materiały od rozwojowych producentów: Verbatim, Spectrum Filaments, D&R 3D Filament, Noviplast, czy Zortrax.

CD3D jest pierwszą firmą w Polsce, która zainicjowała prace z materiałem kompozytowym Graphene 3D, będącym skontaminowaniem PLA i grafenu - artykułu przyszłości. Materiał ten ma szereg fenomenalnych właściwości jak np. przewodzenie energii elektrycznej, co sprawdza się w znamienity sposób w kontekście druku 3D obrębów elektronicznych.

Kolejne tematy

Geodezja pozwala nam poznać planetę

geodezja przyrządy
Twórca artykułu: NOAA's National Ocean Service
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Geodezja wspiera w przygotowywaniu map

Ludzie od lat interesowali się tym, jak spora jest Ziemia i co gdzie się na niej mieści. Nie idzie z resztą tylko o zwykłą ciekawość, ale również o ułatwienie podróży, kiedy człowiek wie gdzie znajdują się góry, w jakim miejscu jest morze, dlatego właśnie tak sporym powodzeniem od zawsze szczyciła się geodezja.
2019-01-07 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.