Łatwe sposoby na zwalczenie wilgoci w mieszkaniu

Również w najbardziej czystym i higienicznym mieszkaniu może dojść niekiedy do zwilgocenia. Taki brzydki nalot pleśni pojawiający się w narożniku ściany występuje niezależnie od naszych starań. Aczkolwiek jeśli będziemy wiedzieć jak zadziałać, można skutecznie zwalczyć wilgoć w mieszkaniu.
Należy się przekonać, w jaki sposób to zrobić.


Akumulatorowa wiertarko wkrętarka udarowa Bosch
Twórca artykułu: Bosch
Na podstawie danych z: Bosch


W głównym stopniu należy działać jak najszybciej, kiedy tylko odnotujemy, iż w naszym mieszkaniu występuje wilgoć.

Jeżeli wczytujesz się w prezentowany artykuł to oznacza, że temat Cię niesamowicie zaciekawił - wejdź na odnośnik do strony, a znajdziesz równie wartościowe informacje.

W innym przypadku wilgotne miejsca natychmiast zrobią się ciemne i zaczną niemiło pachnieć. W tego typu miejscach po jakimś czasie mogą pojawić się grzyby pleśniowe, jakie mają bardzo negatywny wpływ na konstrukcję ścian, a dodatkowo niekorzystnie wpływają na mieszkańców. Mogą wydzielać szkodliwych toksyny, jakie powodują m.in. alergię. Wilgoć w domu warto więc usuwać zaraz po wykryciu pierwszych objawów.


Czasem wystarczające okazuje się zlikwidowanie tzw. mostku termicznego. Jest to miejsce, gdzie ściana ochładza się bardzo szybko. Głównie w tego typu punktach zazwyczaj dochodzi do kondensacji pary wodnej i zagrzybienie. Kłopot powinien ustąpić po ociepleniu budynku. W szczególności dokładnie powinniśmy dopasować grubość styropianu tudzież wełny mineralnej w miejscach występowania mostków. W tej sytuacji jednak najlepiej jest skonsultować się z fachowcem, który podpowie nam, jak powinniśmy rozwikłać tego rodzaju kłopoty. Warto jest także dokładnie sprawdzić wentylację, ponieważ w bardzo wielu sytuacjach właśnie ta sprawa wydaje się kłopotliwa.


IT
Twórca artykułu: Justin Matthew
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Początkowo należy starać się o to, żeby zlikwidować zupełnie przyczynę zwilgocenia naszego mieszkania. Gdy nam się to uda, grzyb w pomieszczeniach powinien z czasem ustąpić. Lepiej jednak natychmiast przyśpieszyć walkę z tym problemem i szybciej usunąć wilgoć z domu. Najłatwiej i najszybciej jest wysuszyć dmuchawą zgrzybienie. Możemy także zastosować pochłaniacz wilgoci. Gdy ściany wyschną, wystarczy opryskać je środkiem do niszczenia pleśni.
Pamiętajmy, iż w ogromnym stopniu sami wytwarzamy wilgoć w naszym mieszkaniu, wykonując codzienne czynności. Z tego powodu tak istotne jest między innymi regularne wietrzenie pomieszczeń. W ten sposób na co dzień będziemy zapobiegać problemom związanym z nadmiarem wilgoci.
2019-06-27 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.