Czy jest możliwe, by wymienić firmę, jaka dostarcza gaz? Jak jednak wynika jesteśmy w stanie tak zrobić, lecz co możemy wybrać?

Czy wiesz, że możesz zmienić dostawcę gazu? Można to zrobić nieważne, czy jesteś klientem indywidualnym czy biznesowym. Jednakowoż tego rodzaju zmiana aktualnie nie wpływa jakoś znacząco na nasze oszczędności, a to z tego powodu, iż dominuje PGNiG, który narzuca swoje stawki. Miejmy jednakowoż na uwadze, iż nasz rynek jest jeszcze dość świeży i w okresie transformacji, więc w ciągu najbliższych lat to się może odmienić. Z tego powodu warto o tym pomyśleć i dołączyć do grupy świadomych odbiorców gazu. Jaki w ogóle mamy wybór?

butle z gazem
Twórca artykułu: Disco-Dan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jednym z przedsiębiorstw jest Duon, firma która specjalizuje się w dystrybucji a także sprzedaży gazu i prądu. Na polskim rynku ta spółka działa od 2011 roku, posiada dystrybucyjne sieci gazowe, obiekty LPG oraz wiele innych. Nie ma swoich źródeł gazu, więc musi je nabywać na rodzimych i europejskich giełdach hurtowych. Spółka kieruje swoją ofertę do różnych klientów - indywidualnych oraz instytucjonalnych - .

Kolejne tematy

Szkolenia asertywność

W naszym kraju pokutuje mylne przekonanie, że sprzedawać mogą wszyscy. Jest to wierutne kłamstwo. Tak naprawdę, by zostać sprzedawcą powinniśmy posiadać określone cechy, a tych nie posiada większość ludzi, którzy pracują w sklepach. Poza tym dużej liczbie osób zdaje się, że skoro pracowały w mięsnym sklepie to i w butiku z ciuchami też dadzą sobie radę, przecież obsługę kasy fiskalnej mają w jednym paluszku. A w tych sklepach trzeba używać trochę innych technik sprzedaży, o których wiele osób nawet nie słyszało.


Kolejną jest Energa, przedsiębiorstwo które kojarzy się z produkcją prądu, zapewnia także gaz. Głównym akcjonariuszem jest Skarb Państwa. Propozycja tej firmy przygotowana jest dla klientów biznesowych, zaś odbiorcy przyłączani są na zasadzie TPA. To znaczy, że firma po zagwarantowaniu jej pełnomocnictwa, może realizować różnorodne formalności które mają związek z procedurą zmiany sprzedawcy gazu.

G.EN Gaz Energia jest największą prywatną spółką, jaka zajmuje się dystrybucją gazu ziemnego na terenie Polski. Dystrybucja obejmuje 2,712 km sieci gazowych, a również stacje regazyfikacji gazu.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej kompleksowa budowa domów wrocław na omawiany temat - informacje będą z pewnością niesamowicie fascynujące, zatem kliknij tu i zobacz więcej.

Firma ma długi staż, funkcjonuje od dwudziestu lat. System dystrybucji obejmuje sześćdziesiąt gmin, są one zlokalizowane w różnych regionach naszego kraju.
To trzy z paru podmiotów, które dostarczają gaz. Tak jak powiedzieliśmy we wstępie, w aktualnej sytuacji przez monopolistyczną pozycję PGNiG nie ma co oczekiwać na wielką oszczędność, jednakże warto, gdyż w przyszłych latach może się to zmienić. Więc już dzisiaj korzystnie mieć to na uwadze wybierając dostawcę gazu.

Zmiana dostawcy gazu przeprowadzona wcześniej może mieć korzystny wpływ na późniejszy rozwój sytuacji. Z tego względu więc warto już dzisiaj zastanowić się, czy zmiana dostarczyciela gazu to właściwy pomysł, jakie mamy korzyści z tym związane i czy korzystnie się tego podjąć. Jeśli odpowiemy sobie na te zagadnienia będziemy już wiedzieć, na co warto się zdecydować.
2022-05-06 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.