Porady dotyczące wyposażenia domowym

Każdy z nas doskonale wie, iż wszelkiego typu urządzenia mają to do siebie, że z biegiem czasu mogą sprawiać kłopot z poprawnym działaniem. Jak poradzić sobie z tymi problemami? Podsuwamy rozwiązania na dwa częste problemy, które występują w każdym domu.


czyszczenie pralki
Twórca artykułu: vastateparksstaff
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


specjaliści
Twórca artykułu: Arkadiusz Sikorski
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jak oczyścić pralkę?


Po pewnym czasie użytkowania pralka może zacząć nieprzyjemnie pachnieć. Aby zwalczyć przykry zapach wydostający się z bębna, na pewno konieczne jest czyszczenie pralki odpowiednimi środkami - rzetelne czyszczenie pralki. Takiś środków należy użyć w miejscach, w których widoczny jest grzyb, ale również należy wyczyścić dozowniki na proszek i płyn. Prostym sposobem na wyczyszczenie bębna będzie jest dwóch litrów octu spirytusowego oraz dodanie odkamieniacza do pralek. Następnie należy ustawić najwyższa temperaturę oraz wlączyć pranie (z pustym bębnem). Można także użyć 3 saszetek kwasku cytrynowego i 2 szklanek octu. Dobrym sposobem na wyczyszczenie bębna jest włączenie pustego prania na 90 stopni Celsjusza z 0,5 kg kg sody oczyszczonej. Jeśli tego tego sposoby zawiodą, może okazać się, iż konieczna jest wymiana jakiegoś elementu w pralce, a do tego już najlepiej wezwać fachowca.


Kolejne tematy

Z jakich powodów można w pewnych sytuacjach zabrać się za własnoręczne naprawianie urządzeń AGD.

samochód
Twórca artykułu: Farrell Small
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każde urządzenie w domu po pewnym okresie użytkowania może ulec awarii. Spiskowe, jednak nie potwierdzone w praktyce teorie spiskowe głoszą, ze firmy projektują specjalnie sprzęt tak, aby się popsuł niedługo po skończeniu gwarancji.


Jaki pilot kupić?


Chyba każdy właściciel jakiegoś elektronicznego urządzenia, takiego jak telewizor czy odtwarzacz płyt, spotkał się z problemem, gdy jeden z pilotów się zepsuł albo zaginął -zobacz więcej. Ręczne obsługiwanie urządzeń nie jest wygodne, więc pojawia się dylemat - jaki pilot kupić? wiedzieć, że w takiej sytuacji nie trzeba kupować oryginalnego pilota, osobnego do każdego sprzętu. Dzisiaj można kupić uniwersalny pilot. Taki pilot może pasować do wielu urządzeń elektronicznych, różniących się przeznaczeniem czy modelem, przed kupnem powinniśmy jednak sprawdzić jakie dokładnie urządzenia może obsługiwać.


Poza tym, nie zawsze musimy kupować pilot, innowacyjne technologie pozwalają na sterowanie urządzeniami w domu za pomoca smartfona. Jeżeli ciekawi nas takie rozwiązanie powinniśmy znaleźć firmę, która zaprojektuje dla nas inteligenty program sterowania urządzeniami.
2022-11-29 10:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.