Karta rfid - do czego służy jak też gdzie możemy ją używać?

W aktualnych czasach właściwie każdy z nas posiada w portfelu jakąś kartę. Czy jest to karta do autobusu, do bankomatu, albo karta lojalnościowa, którą możemy dostać w różnych marketach, ich działanie będzie zbliżone.
Ich miana to karty rfid, zaś używanie przytoczonych kart oparte jest na komunikacji z czytnikiem za pomocą układu fal radiowych o rozmaitej częstości. Dzięki spożytkowanym w nich dodatkowym układom elektronicznym da się zapisywać i czytać informacje. Co jeszcze należy o nich wiedzieć? Dobrze jest objaśnić dokładne działanie przedstawianych kart. Karty zbliżeniowe oparte na systemie rfid są to trzy fundamentalne elementy: przytoczony uprzednio czytnik, anteny, jakiej zazwyczaj nie widać, bo wbudowana jest w czytnik a także najważniejszej części – samej karty. Funkcją czytnika jest wytwarzanie pola elektromagnetycznego, które będzie zasilać kartę w wypadku, jeżeli klient będzie chcieć jej użyć.


pliki
Twórca artykułu: Global Panorama
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


karty rfid
Twórca artykułu: Martin Lang
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Niezaprzeczalnym atutem rfid jest brak nieodzowności bezpośredniej styczności z czytnikiem. Dzięki temu konsumenci mają mniejsze lęki, że ich dane pozostaną skopiowane oraz spożytkowane w nieodpowiedni sposób.

Zaintrygował Cię ten wątek? Więc najedź na link do serwisu fotele obrotowe do biurka i rozkoszuj się następnymi newsami. W razie jakichkolwiek pytań - pisz do nas.

Nie można funkcjonować bez kart, jednak trzeba także mieć pojęcie, w jaki sposób ich używać, aby obniżyć niebezpieczeństwo zagrożenia. Karty zawsze musimy trzymać przy sobie, co zmniejszy ryzyko ich kradzieży bądź zgubienia.
Nowoczesne systemy ESOK nie są już wyłącznie systemami monitoringów a także szczelnego rozliczania pobytu klienta na basenie, jednak narzędziami do marketingu i sprzedaży.
2022-09-22 07:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.