Karta rfid - do czego służy jak też gdzie możemy ją używać?

W aktualnych czasach właściwie każdy z nas posiada w portfelu jakąś kartę. Czy jest to karta do autobusu, do bankomatu, albo karta lojalnościowa, którą możemy dostać w różnych marketach, ich działanie będzie zbliżone.


Ich miana to karty rfid, zaś używanie przytoczonych kart oparte jest na komunikacji z czytnikiem za pomocą układu fal radiowych o rozmaitej częstości. Dzięki spożytkowanym w nich dodatkowym układom elektronicznym da się zapisywać i czytać informacje. Co jeszcze należy o nich wiedzieć? Dobrze jest objaśnić dokładne działanie przedstawianych kart. Karty zbliżeniowe oparte na systemie rfid są to trzy fundamentalne elementy: przytoczony uprzednio czytnik, anteny, jakiej zazwyczaj nie widać, bo wbudowana jest w czytnik a także najważniejszej części – samej karty. Funkcją czytnika jest wytwarzanie pola elektromagnetycznego, które będzie zasilać kartę w wypadku, jeżeli klient będzie chcieć jej użyć.


Kolejne tematy

Czy potrzebny jest geodeta? Dziennik budowy dla kogoś stawiającego własny dom

geodeta wrocław
Twórca artykułu: Bitterroot
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Sporo osób myślących o temacie postawienia domu planuje zatrudnić geodetę. Będzie on potrzebny na kilku istotnych etapach budowy domu, i z początku i pod koniec inwestycji. Geodeta swoje prace odnotowuje w dzienniku. Każdy budujący dom musi go posiadać.


pliki
Twórca artykułu: Global Panorama
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


karty rfid
Twórca artykułu: Martin Lang
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Niezaprzeczalnym atutem rfid jest brak nieodzowności bezpośredniej styczności z czytnikiem. Dzięki temu konsumenci mają mniejsze lęki, że ich dane pozostaną skopiowane oraz spożytkowane w nieodpowiedni sposób. Nie można funkcjonować bez kart, jednak trzeba także mieć pojęcie, w jaki sposób ich używać, aby obniżyć niebezpieczeństwo zagrożenia. Karty zawsze musimy trzymać przy sobie, co zmniejszy ryzyko ich kradzieży bądź zgubienia.


Nowoczesne systemy audio video ESOK nie są już wyłącznie systemami monitoringów a także szczelnego rozliczania pobytu klienta na basenie, jednak narzędziami do marketingu i sprzedaży.
2021-12-04 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.