Twoje auto do niczego nie już nie przyda? Możesz je zezłomować. Sprawdź o czym warto pamiętać?

Niektóre samochody widoczne na polskich ulicach to graty, które powinny trafić na złom. Dość często są one w niedobrym stanie technicznym i mocno zaniedbane, co sprawia, że właściciele nie mogą liczyć na większy przypływ gotówki ze sprzedaży danego auta. Co uczynić, aby legalnie się pozbyć takiego grata?
złom
Twórca artykułu: Andrew Malone
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każdy kierowca trwale pozbywając się swojego auta chciałby za nie dostać jak największą ilość pieniędzy. Jest na to parę sposobów.

Czy posiadasz pytania w odniesieniu do opisywanej tematyki? Jeżeli tak, to kliknij tu i poznaj informacje (http://infinitex.pl/oslony-termoizolacyjne/) na to zapytanie - na pewno okażą się one niezwykle ciekawe.

Najkorzystniejszym z nich jest sprzedaż samochodu komuś, kto go wyremontuje i będzie dalej użytkował. W takich przypadkach można liczyć na prawdopodobnie najbardziej pokaźną kwotę za nasz samochód. Jednakowoż jeśli uważamy, że nasze "cztery kółka" są już w bardzo beznadziejnym stanie, że nikt się nimi nie zainteresuje, wtedy zostaje złomowisko, np. złomowanie pojazdów Łódź lub oddanie do stacji demontażu pojazdów. Jak to zrobić, żeby wszystko było legalne?

Przeważnie stacje demontażu pojazdów są skłonne do zapłaty trochę większej ilości gotówki za nasz samochód niż złomowiska, stąd też warto najpierw zadzwonić do kilku punktów, na przykład do autozłom Poznań. W ten sposób będziemy mieli szansę na pozbycie się samochodu po najbardziej korzystnych warunkach. Jak jednakowoż kwestia finansowa jest nam obojętna, to wystarczy po prostu odwiedzić najbliżej zlokalizowaną stację demontażu pojazdów albo złomowisko. Niektóre stacje oferują bezpłatny transport lawetą, co jest sporym udogodnieniem w przypadku unieruchomienia
złom
Twórca artykułu: free photos
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
pojazdu. Taką stacją jest z pewnością autozłom Krosno.


Kolejne tematy

Kiedy samochód jest do zezłomowania

felgi samochodowe
Twórca artykułu: Ryan Gsell
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W momencie, gdy otrzymujemy prawo jazdy do ręki czujemy się jakbyśmy złapali Pana Boga za nogi. Jednak prawda jest taka, że nie każdy od razu dostanie auto. Cóż, tak to już jest, że musimy prosić rodziców, by dali nam auto. Ale trzeba na niego bardzo uważać. Co innego, gdy człowiek otrzymuje swój samochód, wtedy zaczyna się szaleństwo.


Likwidując pojazd w wybranym przez nas punkcie powinniśmy zabrać ze sobą też konieczne dokumenty, tego typu jak dowód rejestracyjny lub dokument potwierdzający dane pojazdu, zaświadczenie z Wydziału Komunikacji (w sytuacji zatrzymania dowodu przez policję), umowę zakupu potwierdzoną w US (w razie nie przerejestrowania samochodu po jego kupnie - pojazd figuruje na nazwisko poprzedniego właściciela). W przypadku, jak auto jest zarejestrowane na przedsiębiorstwo, należy załączyć do tego wpis do ewidencji działalności gospodarczej, upoważnienie do zezłomowania suta dla osoby wyrejestrowującej pojazd w imieniu podmiotu gospodarczego, a także dokument tożsamości właściciela pojazdu. W przypadku współwłasności albo w przypadku braku właściciela należy przedstawić też pisemne upoważnienie od właściciela.
2020-05-21 07:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.