Ciągła informatyzacja i towarzysząca jej infrastruktura

Informatyzacja w obecnym świecie stanowi element codzienności. Jeszcze kilkanaście lat temu wielkim novum był fakt, że można konwersować z kimś innym przez telefon, krocząc swobodnie ulicą, trzymając przy małżowinie sporych rozmiarów wynalazek. Dzisiaj wywołuje to lekki uśmiech zakłopotania i wspominanie starych czasów.
Serwer NAS Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition
Twórca artykułu: Iomega
Na podstawie danych z: Iomega
Rozróżnienie między sprzętem do rozmawiania, wysyłania i odbierania smsów, a laptopem robi się coraz bardziej niewyraźna. Dodatkowo postęp w elektronice doprowadził do tego, że telefonem można opłacać zakupy, można zerknąć na prognozę pogody, da się telefonie oglądać i przechowywać ogromne filmoteki...Można też posłuchać ulubioną muzykę. Najlepiej gdy posiadasz zestaw słuchawkowy (atrakcyjne źródło). Po co męczyć innych muzyką, którą nie wszyscy mogą lubić.

A całość to jedynie wierzchołek góry lodowej. Aparaty o takich osiągach sprawdzają się głównie do utrzymania kontaktu z bliskimi albo z kontrahentami w biznesie, zaś rozwój elektroniki, mocy obliczeniowych komputerów i stopnia skomplikowania wszelkiej maści oprogramowania sprawił, że nie tylko stare, spore komputery PC są nie do wykorzenienia, ba – wymagane w wielu instytucjach.

Niezwykle przydatne są tam wspomniane smartfony. Choć póki co taki krok odbywa się się bardziej w niepublicznych firmach, niedługo na pewno każdy lekarz na ostrym dyżurze będzie miał w kieszeni potężną technologiczną maszynkę z dostępem do sieci na terenie całego szpitala; także pracownicy służb publicznych, dyżurni ruchu na stacjach... A żeby chronić telefon przed czynnikami zewnętrznymi poszuka wygodne etui na telefon (odkryj więcej na temat).

Kolejne tematy

Dowiadujemy się czy w Gdyni istnieje fachowe pogotowie komputerowe

serwis, naprawa komputera
Na podstawie danych z: pixabay.com
Pogotowie komputerowe działa podobnie jak serwis komputerowy, który proponuje szereg biegłych usług, takich jak przeróżne naprawy komputerów, eliminowanie wirusów czy odzyskiwanie danych. Do tego wśród usług oferowanych poprzez pogotowie komputerowe możemy także znaleźć montowanie oprogramowania, modernizację oraz składanie kompów, oraz także rozwiązywanie różnorodnego typu problemów połączonych z oprogramowaniem.


Ale w dalszym ciągu potrzebuje to zaplecza i ogromnej wiedzy niezbędnych do działania takich instalacji i odpowiedniego ich zabezpieczenia. Nadal w siedzibach firm, gdzie wydajnie działają nieskomplikowane w obsłudze sieci, gdzieś w piwnicach w szafach rackowych tkwią urządzenia takie jak HP J9019B lub HP J9280A – switche, które sterują dystrybucją niezliczonych, maleńkich kawałków informacji. Te dwa urządzenia są dość drogimi i potężnymi urządzeniami, potrzebnymi w największych przedsiębiorstwach i firmach.

Istnieją ich znacznie skromniejsze odmiany, takie jak HP J9138A, znakomite do użytku na małej placówce pocztowej lub w małej kafejce internetowej. Oprogramowanie niezwykle pomocne w kreowaniu i zarządzaniu niedużymi, średnimi i ogromnymi sieciami to przykładowo winsvrstd 2008r2 sngl olp nl – produkt Microsoftu umożliwiający wirtualizację serwerów. Wniosek – aby działała rozrywka w smartfonach, żeby dało się sprawdzić email w kafejce albo innym miejscu, nadal niezbędna jest fachowa wiedza i specjaliści biegle znający temat.
2019-09-17 07:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.