Kalibracja alkomatów powinna być realizowana systematycznie. Warto zakupić taki sprzęt, który automatycznie informuje o konieczności zrealizowania tego procesu

O bezpieczeństwo na drodze powinny dbać nie tylko dedykowane służby, ale zwłaszcza sami kierowcy i przechodnie. Na to bezpieczeństwo, składa się wiele elementów, niemniej podstawą jest unikanie wszelkich używek zanim zasiądzie się za kierownicą, które mogłyby spowodować osłabienie naszej orientacji i reakcji w terenie. W tym celu jak najbardziej rozsądne jest wykorzystywanie alkomatów.


W wyniku braku trzeźwości co roku ginie na naszych drogach mnóstwo niewinnych osób. Jak podaje kodeks po spożyciu alkoholu, gdy we krwi jego stężenie wynosi więcej niż 0,5 promila, pozostajemy w stanie nietrzeźwości. Bez alkomatów, kontrola taka nie byłaby możliwa. Te bardzo często niewielkie urządzenia, pozwalają sprawdzić stan kierującego i tym samym dają większą gwarancję na bezpieczeństwo na drodze.

Na rynku oferuje się mniej lub bardziej wyspecjalizowane alkomaty, tak do użytku przez odpowiednie służby, jak i do własnej dyspozycji.

Zawsze bądź zorientowany (http://www.termoaparatura.com.pl/pl/category/37/czujniki_termoelektryczne_(tc)) w takich sprawach, które Cię zajmują. Jeżeli poszukujesz dodatkowych informacji, kliknij w wyznaczony link, a pod nim czeka na Ciebie ogrom aktualnych artykułów z owego działu.

Warto pomyśleć o zakupie alkomatu na własną rękę, aby jak najlepiej kontrolować swoje możliwości jako kierowcy. Z zakupem urządzenia nie będziemy mieć problemu, bowiem na rynku sprzedaje się różne modele (-> poznaj więcej). Większość z nich jest łatwa w obsłudze i nie wymaga większych umiejętności. Niemniej kupując alkomat należy pamiętać, że od czasu do czasu niezbędna będzie jego kalibracja.

ruch uliczny
Twórca artykułu: Butz.2013
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Proces o którym mowa, służy przede wszystkim wyzerowaniu pozycji alkomatu, tak aby kolejne pomiary były tak samo dokładne, jak zaraz po zakupieniu sprzętu. Kalibracja alkomatów powinna być prowadzona regularnie. Korzystnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w takie urządzenia, które w sposób automatyczny informują o konieczności zrealizowania tego procesu. Jeżeli dostrzeżemy jakieś nieprawidłowości w funkcjonowaniu alkomatu lub naszym zdaniem pomiar nie jest precyzyjny pamiętajmy, że zawsze można przekazać urządzenie do serwisu, aby je zbadać. Dzięki temu będzie można przeanalizować błędy i uregulować urządzenie.

O bezpieczeństwo (nie przegap - przejdź dalej) na drodze winniśmy dbać zawsze i wszędzie i nie ma od tej zasady wyjątku. Idealnym stanem byłaby sytuacja, kiedy na drogach poruszają się tylko w pełni świadomi kierowcy, jednak przeważnie tak nie jest. Dlatego czyńmy wszystko, aby przy pomocy oferowanych urządzeń i rozwiązań zwiększać to bezpieczeństwo, tak z pożytkiem dla innych, jak i dla samych siebie.
2019-12-13 08:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.