Idealny smartfon

Kupując smartfon, warto być wybrednym. W końcu będzie ci on towarzyszył w bardzo wielu sytuacjach: przy pstrykaniu fotek, graniu, korzystaniu ze społecznościowych serwisów, pisaniu smsów oraz maili.
Oczywiście nie należy zapominać o telefonicznych rozmowach.


Zważywszy na bezmiar operacyjnych systemów, rozmiarów wyświetlacza jak też operatorów, dobór należytego przyrządu w rodzaju smartfon może zdawać się niezwykle trudną łamigłówką. Okazuje się jednakże, iż wcale taką być nie musi. Skorzystaj z naszych rad.


W celu wybrania właściwego telefonu należy dopasować parametry techniczne aparatu do naszych oczekiwań. Kluczowe jest zdefiniowanie funkcji jakie będzie miał sprawować nasz telefon komórkowy. Mikroprocesor jest mózgiem każdego przyrządu typu smartfon. Gdy będzie zaawansowany technologicznie, szybko będą otwierać się aplikacje, gry działały będą płynnie, będziesz nawet mógł obrabiać filmy. Nowością jest procesor w aparatach Xiaomi. Umożliwia on wielozadaniowość i wysoką jakość grafiki.


praca w biurze
Twórca artykułu: Jim Larrison
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Ilość pamięci systemowej gra ważką rolę w skutecznym funkcjonowaniu smartfona. Współcześnie aparaty wysokiej klasy oferują trzy GB pamięci RAM, zaś te z niższej i średniej półki 1,5 GB. O ile chcesz, aby programy ładowały się prędzej i również potrzebujesz je prędzej przełączać, im sporzej RAM’u, tym lepiej. Rozmiar wyświetlacza bez wątpliwości ma znaczenie, jednakże liczy się także jego czytelność, ostrość, kolory a także kąt, pod jakim możemy na niego spoglądać.
W chwili obecnej ekraniki o rozdzielczości 1080p to najwięcej, co mają do zaoferowania smartfony. Warto przed zakupem wziąć smartfona do ręki, aby oszacować, pod którymi kątami ekran jest wciąż czytelny.
2021-03-03 08:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.