W jaki sposób się prezentuje rynek porządkowych usług w naszym kraju, jakie problemy będą się na nim pojawiać.

Branża związana ze sprzątaniem jest narażona na wiele nadużyć ze strony nieuczciwych firm, niestety praktyki tego typu są dość powszechne i mocno psują wizerunek solidnym firmom. Wszystko rozpoczęło się, gdy na miejsce zatrudnianych pracowników do usług porządkowych weszły wyspecjalizowane firmy.

Firma sprzątająca
Na podstawie danych z: sxc.hu
Było to sensowne, bowiem utrzymywanie etatu dla pracownika, który był odpowiedzialny za utrzymanie czystości wiązało się z koniecznością kompleksowej kadrowo-płacowej obsługi, rozliczaniem urlopów i chorobowego, a także długoletnim gromadzeniem dokumentów.

Wiązały się z tym określone koszty i nakłady pracy osoby która wykonywała to wszystko, więc w momencie, kiedy pojawiła się okazja na zastąpienie etatu jedną fakturą, którą się jedynie płaciło i wrzucało w koszty, to zupełnie zrozumiałe, że właściciele firm idą w tę stronę. (Opinie o Amlux) Dziś mało kto chce zatrudniać osobę do sprzątania na pełny etat, z reguły podpisuje się umowę z wyspecjalizowaną firmą taką jak amlux, jaka będzie się zajmować całością spraw związanych z utrzymywaniem czystości w biurze.

Takie trendy zostały zauważone przez wiele osób poszukujących pomysłu na własny interes. (firma sprzątająca Amlux) Założenie firmy która się będzie zajmować sprzątaniem nie jest bardzo trudne, nie wymaga też jakiś wielkich inwestycji.

Zobacz ten ciekawy artykuł a jeżeli fascynuje Cię więcej danych na prezentowany temat to odkryj więcej tutaj - znajdziesz więcej danych na to zagadnienie.

W najbardziej minimalnej wersji wystarczy zainwestować w sprzęt sprzątający i środki czystości, nająć paru ludzi na jakąś umowę i można szukać klientów. Niestety przez to, że to wszystko się da prosto zrobić, to firm które się będą zajmować takimi usługami zaczęło powstawać bardzo dużo.

Kolejna witryna, która posiada newsy na ten temat da Ci możliwość, by podwoić wiedzę. To istotne, więc idź tutaj pozycjonowanie i znajdź dużo szczegółów.


Zamierzając zdobyć nowych klientów zaczęły one walczyć poziomem cen, ale przeważnie będzie się z tym wiązać kiepska jakość usług. Chcąc utrzymać rentowność i zarobić choć trochę oszczędza się na środkach chemicznych, sprząta byle jak i nie zawsze dobrze, a w wielu przypadkach zatrudnia się ludzi na czarno albo nie płaci się im pensji. Działania tego typu bardzo negatywnie będą się odbijać na branży, zwłaszcza na uczciwych, dbających o trzymanie standardu firmach.
2021-04-28 20:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.