Opcje pozyskiwania energii: źródła, które się nie wyczerpują

Odnawialne źródła energii zaczynają cieszyć się na terenie naszego kraju nieustannie rosnącym zainteresowaniem. Jest to na pewno spowodowane przede wszystkim tym, że ceny nieodnawialnych źródeł energii nieustannie idą w górę.

pompa ciepła
Twórca artykułu: Peter Stevens
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżdżąc po Polsce, naprawdę nierzadko zobaczyć można baterie słoneczne. Jest to bez wątpienia dowód na to, że coraz bardziej interesujemy się energią o charakterze odnawialnym. Co prawda cały czas pozostajemy bardzo w tyle za większością państw Europy Zachodniej, jednak są bardzo duże szanse na zmianę tej sytuacji. Co raz więcej osób interesuje się bowiem pompami ciepła i instalacjami solarów. Wykonywanie instalacji OZE nie kosztuje w naszym kraju mało, istnieje jednak możliwość uzyskania rozmaitych dotacji, które wyraźnie mogą zmniejszyć te koszty. Decydując się na korzystanie z odnawialnych źródeł energii, wykonywanie instalacji OZE najrozsądniej jest powierzyć firmie, w której zatrudnieni są instalatorzy mający wymagane certyfikaty. Za sprawą tego będziemy mogli nie mieć wątpliwości co do tego, że zamontowana instalacja OZE spełni posiadane przez nas oczekiwania, a my rzeczywiści zrobimy oszczędności na kosztach ogrzewania domu bądź zasilania go w energię elektryczną.


Kolejne tematy

Masz własny kominek? Zobacz, gdzie najlepiej kupić drewno opałowe!

laptop 2
Twórca artykułu: Shin'ichiro SUZUKI
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli jesteś posiadaczem swojego domu, w którym na dodatek masz jeszcze kominek, oczywiście możesz powiedzieć o naprawdę wielkim szczęściu - mnóstwo ludzi ci tego zazdrości.

instalacja cieplna
Twórca artykułu: Bryn Pinzgauer
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Na jakiego rodzaju instalację OZE możemy się zdecydować? Aktualnie do wyboru są pompy ciepła, małych rozmiarów elektrownie wiatrowe oraz ogniwa fotowoltaiczne. Jak do tej pory inwestorzy indywidualni najczęściej wybierają ogniwa fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Wcześniej powiedziano, że decydując się na instalacje Eneko - (fotowoltaika podkarpacie) OZE można ubiega się o dotacje na ich montaż. Należy dodać, że o dotacje te mogą ubiegać się nie tylko inwestorzy o charakterze indywidualnym. Dotacje te kierowane są także do spółdzielni mieszkaniowych. Szerszych informacji na temat dotacji do tworzonych przy domach instalacji OZE można dowiedzieć się z witryny internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dotacje, które są udzielane już od kilku lat sprawiły, że liczba niewielkich, znajdujących się przy prywatnych domach instalacji OZE wyraźnie wzrosła.

Jeżeli omawiana problematyka jest dla Ciebie pomocna, przeczytaj poza tym więcej szczegółów w tekście (http://www.omniashot.pl/) tu - te wiadomości także nie mogą pozostać pominięte!

Jeżeli nadal zostaną utrzymane to jest ogromna szansa, że liczba tych instalacji będzie konsekwentnie rosła i niebawem dogonimy kraje Europy Zachodniej.
2020-05-22 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.