Jaki aparat telefoniczny zakupić dla seniora?

Nasi rodzice oraz dziadkowie są przyzwyczajeni do tego, że aparat telefoniczny służy do dialogów na odległość. Z reguły w domu był jeden telefon – stojący albo wiszący, w pełni analogowy czy z małym wyświetlaczem i przenośną słuchawką.


Drink Mint Julep
Twórca artykułu: FuturePR
Na podstawie danych z: FuturePR


Świat się jednak zmienił. Dzisiaj telefony to w zasadzie w pełni autonomiczne, wydajne, podręczne komputery, które proponują setki ponadplanowych funkcji a także zastosowań. Wzrost potencjału wiąże się jednak ze stopniem skomplikowania. Obsługi współczesnego telefonu powinniśmy się nauczyć, a nauka ta może być czasem ogromnie pracochłonna.


Czym powinna się cechować współczesna komórka dla seniora? Możemy przyjąć, iż najważniejszymi cechami będzie prostota obsługi, a zatem ogromne guziki, czytelny wyświetlacz oraz banalny interfejs.

Wejdź naszą następną stronę. Tam znajdują się ciekawe wiadomości. Prosimy - doczytaj szczegóły. Będzie nam niezwykle miło, jeśli wątki będą Ci się podobać.

Co więcej ważne mogą się okazać dodatkowe funkcje, tj.: latarka, przycisk SOS, żywotność baterii jak też niezmienność całej konstrukcji. Możliwość skutecznego wybrania numeru, (w wypadku gdy opcja wyboru z numerów utrwalonych w pamięci nie wchodzi w grę) posiada znaczenie priorytetowe, i tak jest np. komórkach ze strony . Ogromne przyciski pozwalają na łatwe odczytanie umieszczonych na nich symboli. Warto rozważyć zakup telefonu wyekwipowanego w podświetlane guziki.


Kolejne tematy

Czy chińskie urządzenia są godne polecenia? O jakich kwestiach dobrze pamiętać? Czy możemy zarekomendować firmę ZTE?

technologia - panorama
Twórca artykułu: Rafael Nepô
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W dzisiejszym świecie jest tak dużo profesjonalnych firm, że bardzo trudno się zdecydować na coś konkretnego. To pewnie wynika z obawy, iż decydując się na taką firmę, to utracimy szansę na skorzystanie z pozostałych możliwości.


Komórka dla seniora od Maxcom S.A. nie będzie gadżetem więc właściwie nie będzie służyć do odtwarzania filmów i zdjęć. Z tego względu wielkość ekranu nie ma tutaj istoty.


Ważniejszy jest jego kontrast i właściwa kolorystyka (rekomendowane kolory to pomarańcz i żółć), dzięki jakiej wyświetlane informacje będą w wyższym stopniu czytelne. Wyświetlacz musi umożliwiać (jedynie i aż) odczytanie wpisanego bądź dzwoniącego numeru. Może to być np. telefon klapka.
2020-02-06 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.