W jaki sposób zakupić pralkę? Jaka najlepsza?

Wchodząc do sklepu w poszukiwaniu zwykłej pralki, która ma spełniać podstawowe funkcje, okazuje się, iż nie jest to proste zadanie.


Wytwórcy proponują wiele modeli, które mogą różnić się między sobą wszystkim – zaczynając od metody ładowania, kończąc na rzadko spotykanych bądź tzw. „inteligentnych” funkcjach.
Powstają mnogie pytania dotyczące wyboru: jaka pralka nada się do łazienki? Która będzie lepsza? Jaka lepiej sprawdzi się przy dużej rodzinie, a jaka w niewielkiej łazience? Przed wybraniem się do sklepu, musimy zastanowić się nad oczekiwaniami a także naszymi potrzebami. Należy wziąć pod uwagę kilka najważniejszych cech pralek, jakie zaważą na komforcie użytkowania, a także samego rozmieszczenia sprzętu w łazience. Pojemność. Przy kupnie Gorenje pralki będzie to jeden z najistotniejszych elementów, który przede wszystkim zależy od wielkości familii, a również ilością miejsca w docelowym pomieszczeniu. W sprzedaży dostępne są modele, jakich ładowność wynosi od 3 do nawet 10 kg. Jeżeli pralka przeznaczona będzie dla singla albo pary w niewielkim mieszkaniu, warto zainwestować w niewielkie urządzenia o pojemności do 5 kg.


oceniamy strony internetowe
Twórca artykułu: Southbank Centre
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Klasy energetyczne. Jednakowo jak w pozostałych sprzętach AGD, producenci zobligowani są do oznakowania klasy efektywności energetycznej pralki, znajdującej się na etykiecie. Klasa informuje o rocznym zużyciu energii wyrażonym w kW/h.
Klasyfikacja mieści 7 stopni, oznaczonych od literki A+++ (największa efektywność) do D (najmniejsza) i zależna jest od współczynnika energetycznej efektywności.Poszukując oszczędnej pralki, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na klasę energetyczną, lecz również zużycie wody (jonizator wody) w czasie pojedynczego cyklu prania.
2022-12-14 07:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.