Za pomocą technologii IT nasze budynki zyskują nową wartość.

Gdy zamierzamy postawić dom, należy pomyśleć perspektywicznie.


Nasz dom może być przyjaznym, lecz bardzo złożonym narzędziem, w jakim przyszło nam mieszkać. Zastosowane w nim Techniki, szczególnie informatyczne mogą być dla nas niezwykle przyjazne.


Pomysł o nazwie inteligentny dom, nie jest niczym świeżym.
na placu budowy
Twórca artykułu: Sludge G
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


sterowanie oświetleniem
Twórca artykułu: Promo Pixa
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Każdy z nas słyszał z pewnością o takim rozwiązaniu. Nie wiemy za to, że takiemu domowi z każdym rokiem przybywa inteligencji. Nowoczesne rozwiązania wychodzą na przeciw największym odkrywcom. Dzięki zastosowaniu sygnału z czujników i detektorów inteligentny dom samodzielnie dostosowuje się nie tylko do obecności domowników, ale również czynników wewnętrznych i zewnętrznych takich jak na przykład temperatura, nasłonecznienie czy poziom wilgotności powietrza. Dzięki temu inteligentny budynek bardzo poprawia komfort życia zwyczajnego jego użytkowników. Inteligentny dom ma swój odrębny system "dowodzenia". Za sprawą kompleksowego systemu i sygnałom, które do niego docierają, nasz dom (polecamy projekty domów z garażem) samodzielnie umie podjąć najlepszą decyzję w wielu dziedzinach funkcjonalności.


Przykład nowoczesnego biura
Na podstawie danych z: lodzdesign.com


Mając na myśli inteligentne rozwiązania dla naszych budynków myślimy głównie o bezpieczeństwie. Plany alarmowe, kontroli, p. poż., czy na przykład dostępu znajdują się w ofercie specjalistycznych firm tej specjalności. Innym istotnym elementem naszego inteligentnego domu może być sterowanie oświetleniem ospel-presto.pl/dlaczego-presto/ Doprowadzone systemy IT mogą dać przyzwolenie na regulować światłem naszego domu. Automatyczne zapalanie i wygaszanie światła to tylko początek.
Proces może być zintegrowany z innymi systemami, dla przykładu alarmowym. Za pomocą pojedynczego naciśnięcia na pilocie siedząc na kanapie, możemy sterować oświetleniem w całym domu.
2022-03-06 08:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.