Jak kupić laptop? Jaki będzie najlepszy?

Jeden komputer przenośny nie jest równy drugiemu. Już na etapie przeglądania propozycji w sklepach pojawiają się zasadnicze pytania: jakiego laptopa kupić?


Jedno z częstych pytań, które pada w trakcie wyboru notebooka, dotyczy systemu operacyjnego.
Tissot Bridgeport
Twórca artykułu: Tissot
Na podstawie danych z: e-arttime.pl


Laptopy mogą być wyprzedawane z systemem lub bez systemu. Laptop bez oprogramowania może być o kilkaset złotych tańszy. Wypływa to z tego, iż producent nie wykupuje wtenczas dla niego licencji na oprogramowanie oraz nie musi przez to podnosić ceny, za którą sprzedaje urządzenie. By nie spotkać się z kłopotliwą niespodzianką, trzeba pamiętać, iż producenci nie dołączają systemu na odrębnej płycie DVD. Instalują system na tzw. partycji Recovery. Jeżeli idzie o system Windows, to jest on coraz nagminniej przydzielany do konkretnego notebooka, co uniemożliwia instalację oprogramowania na drugim.


Dyski TRANSCEND PSD520
Twórca artykułu: TRANSCEND
Na podstawie danych z: TRANSCEND


Kamera to następny nieodłączny element notebooka. Bez niej nie da się w pełni korzystać przykładowo z komunikatorów. Fabrykanci montują w laptopach kamery przeróżnej jakości. Zwykle spotykane posiadają rozdzielczość 1 megapixeli. Gwarantuje to przyzwoitą jakość obrazu, lecz zawsze można poszukać laptop z lepszą kamerką. W szczególności jeżeli pragniesz prowadzić wideokonferencje bądź pragniesz nagrywać w ów sposób podcasty.
Coraz to nagminniej w sprzedaży pojawiają się komputery przenośne wyekwipowane nie tylko w standardowe dyski HDD o wielkiej pojemności, ale również w dyski SSD (czy odmiennie powiadając dyski oparte o pamięć flash).

Jeśli chcesz przeczytać więcej danych na opisywany wątek - dobrze się składa, ponieważ jest już pełna informacja (https://magicplay.pl/?pl_automaty-uzywane,49), którą można zobaczyć tu.

Te ostatnie cechują się szybszym dostępem do danych, większą trwałością oraz niższą wagą.
2020-11-14 08:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.