Posiadanie kominka to wielkie szczęście, ale też obowiązki. Jak dbać o kominek, by służył nam jak najdłużej?

Dużo osób marzy, aby mieć w domu kominek. Choć jest niezastąpiony, jak nadchodzą mroźne dni, to jednakże, żeby był w najlepszej formie, wymaga regularnego czyszczenia. Miejmy na uwadze bowiem, iż popiół i kurz z kominka mogą być bardzo męczące. Jak więc oczyszczać kominek?

odkurzacz
Twórca artykułu: Travis Wise
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Najlepiej czyścić go raz w tygodniu, ponieważ oczyszczanie go z sadzy oraz popiołów zapobiega zagrożeniom pożarowym. Ważne, by nie czyścić paleniska przed upływem około 12 godzin od jego wygaszenia. Ognia nie można gasić za pomocą wody. Czemu? Sprawia to po prostu, że cała sadza może się unosić, a to powoduje spore zanieczyszczenia. Kolejną istotną rzeczą, o której trzeba pamiętać, jest sprzęt, którym będziemy czyścić palenisko. Nie wykorzystujmy standardowego domowego odkurzacza, ponieważ nie da on rady z gęstą sadzą oraz popiołem. W ten sposób więc nie tylko nie oczyścimy kominka, ale zepsujemy nasz odkurzacz. Do tego zadania powinniśmy zainwestować w profesjonalny sprzęt - odkurzacz kominkowy (sprawdź ofertę). Na rynku oferowanych jest wiele urządzeń, dzięki jakim oczyścimy nasz kominek. Najbardziej popularne to: odkurzacz do popiołu oraz separator. Co je odróżnia? Odkurzacz jest specjalnie przystosowany do oczyszczania z ciężkiej sadzy, a jednocześnie z uporczywego popiołu. Jesteśmy w stanie wybierać pomiędzy dwoma modelami przemysłowymi, różnią się one mocą i pojemnością. Separatory zaś to specjalnie urządzenia, pełnią one funkcje tzw. “nakładek” na standardowy odkurzacz. Służą do zbierania zimnego popiołu z kominków.


Kolejne tematy

Funkcjonować w domu na miarę XXI wieku i wygodnie, to niewątpliwie niejedno życzenie wielu ludzi.

Klimatyzator
Twórca artykułu: http://www.homespothq.com
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W rzeczywistości niewiele potrzeba, aby nawet nasz dość wysłużony dom, był bardzo ładnym, a nawet wręcz ekskluzywnym apartamentem. Wystarczy, że do jego pomieszczeń dodamy kilka innowacyjnych technologii. Jednym z tego typu rozwiązań jest na pewno klimatyzacja domowa. Pewnie jeszcze co niektórym osobom kojarzą się one, jako głośne urządzenia puszczające nieprzyjemne zimne podmuchy. Nic bardziej mylnego. Obecne rozwiązania proponują o wiele więcej.

czyszczenie popiołu
Na podstawie danych z: kaminer.pl
Który sprzęt będzie dla nas lepszy? To oczywiściezależy od naszych preferencji oraz potrzeb. W bardziej zaawansowany i droższy, specjalny odkurzacz przemysłowy warto zainwestować, jak będziemy mieli możliwość wykorzystania go w wielu momentach. Jak jednak potrzebujemy sprzętu tylko do czyszczenia kominka, to starczy nam separator. Jest on tańszy, działa
też z każdym modelem odkurzacza (ISO ELECTRONICS). Pamiętajmy więc, iż czyszczenie kominka jest niezwykle ważne. Nie zaniedbujmy czyszczenia, ponieważ regularność w tej sferze jest niezwykle pożądana. Wybierzmy najlepszy sprzęt i cieszmy się chwilami przy kominku. A te chwile będą lepsze, jak będziemy troszczyć się o kominek. Będzie bardziej miło i przede wszystkim bezpieczniej.
2020-05-14 08:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.