Po co trzeba kupić etui na smartphona?

Nowoczesne komórki w dużym stopniu różnią się od takich, jakich używaliśmy jeszcze kilka lat wstecz. Należy ich niezwykle pilnować oraz dbać, aby nie upadły na ziemię, ponieważ to może wskazywać na ich koniec. Świetną ochronę dla każdego smartphone może stanowić etui.


Najbardziej czułą na uszkodzenia częścią dzisiejszych smartphonów jest ekran.
Zdalna praca programisty
Twórca artykułu: pixabay.com
Na podstawie danych z: pixabay.com


Mnóstwo ich posiadaczy już przekonało się, jak wrażliwe na upadki są dzisiejsze smartphony. Kiedy taki telefon spadnie na ziemię, często nawet z małej wysokości, ekran (tani monitor) roztrzaskuje się i urządzenie staje się bezużyteczne. Przydatne może stać się etui na komórkę, jakie uchroni urządzenie przed dużą ilością możliwych zniszczeń.


Na rynku jest wiele rodzajów etui. Żeby wybrać właściwe, należy zastanowić, jakie pasuje najbardziej własnym potrzebom. Przykładowo, etui na komórkę rodzaju wsuwka albo z zamykaną kieszonką ochrania cały telefon, dlatego, że znajduje się w środku pokrowca. Przez to smartphon nie zarysuje się, nawet gdy nosimy go w kieszeni. Takie etui posiada jednak drobną niedoskonałość – nie mamy błyskawicznego i wygodnego dostępu do ekranu, ponieważ musimy na początek wyciągnąć telefon.


Inny rodzaj etui na telefon to kabura. Przeważnie ma ona formę pokrowca z zostawionymi otworami, aby można było natychmiastowo oraz wygodnie skorzystać z telefonu. Kabury dzisiaj są najmodniejsze w przypadku tradycyjnych komórek.


Przed zarysowaniem ekranu, kurzem a także upadkiem dobrze ochroni komórkę etui w typie futerału (etui do Lenovo K5). Niekiedy posiada ono klapkę, która idealnie ochrania delikatny wyświetlacz. Ostatni typ etui na komórkę stworzony jest dla amatorów sportu. Uzupełniającym elementem jest na przykład pasek, dzięki któremu telefon można doczepić do ramienia. Tego typu etui na komórkę docenią np. fani biegania, którzy będą mogli zawsze słuchać muzyki z telefonu lub stale sprawdzać swoje wyniki.
Niektóre smartphony zaopatrzone zostały w specjalne części, które ochraniają je przed zniszczeniami, przykładowo mocne szkło. Jednak mniej kosztowne modele smartphonów nie mają takiego wyposażenia, a zatem są bardziej delikatne.

To warte przeczytania (http://www.elektryczne.eu/lodz/) artykuły, dlatego nie ociągaj się i zobacz je - to pokrewna tematyka, która jest z pewnością warta zainteresowania.

Właśnie z tego powodu etui jest niemalże niezbędne.
2020-05-26 07:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.