Drewno jako ponadczasowy materiał

Z drewna ludzkość korzysta już od tysięcy lat. Na początku służyło ono niemal wyłącznie do budowania szałasów. Dopiero potem zaczęto z niego korzystać trochę bardziej ambitnie.
firma - akt
Twórca artykułu: Gobierno de Castilla-La Mancha
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
landszaft - firma
Twórca artykułu: Prentsa Aldundia
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli trochę się zastanowić, można dojść do wniosku, iż z drewna robimy współcześnie niemalże wszystko: stoły, szafy, półki, podłogi, zabawki, dekoracje, drewno wykorzystujemy podczas budowania domu, podczas sezonu grzewczego – przykłady można nadal mnożyć. Jednakże by drewno realizowało swoje funkcje, musi zostać do tego właściwie przygotowane. Chodzi się tutaj o jego prawidłowe cięcie, składowanie, sezonowanie i tym podobne. Tylko wówczas – zazwyczaj - możemy mieć gwarancję, iż jest ono najwyższej jakości. Czasami jednak odpowiednie przeprowadzenie tych wszystkich procedur nie może dać oczekiwanego rezultatu, bo w drewnie pasożytują szkodniki. Mogą się one pojawić na każdym etapie obróbki drewna, a nawet znacznie wcześniej, wówczas, gdy drzewo jest jeszcze elementem lasu. Zwalczanie szkodników drewna to ciężkie przedsięwzięcie, bo problem sprawia już samo ustalenie, z jakimi robakami mamy do czynienia. Dostępne są nowoczesne preparaty przeznaczone do drzew wszelkiego gatunku, jednak należy stosować je ostrożnie, ponieważ mogą wpłynąć na wygląd drewna. Dobrze jest przed ich zastosowaniem poradzić się fachowca, tak by nie zaszkodzić jeszcze mocniej drzewom – bardzo istotne jest dobranie środka, który będzie najbardziej właściwy. Zobacz: zwalczanie szkodników drewna w ofercie Ratmar.

Kolejne tematy

Dlaczego warto zakupić swym dziadkom telefony dla seniora i czym się one charakteryzują?

Wikipedia
Twórca artykułu: Sony
Na podstawie danych z: Sony
Aktualnie nie ma chyba na globie osoby, jaka nie używałaby telefonu komórkowego. Czy też pamiętasz, iż nawet Masajowie, przedstawiciele żyjącego na Czarnym Lądzie plemienia lepiącego swoje budynki między innymi z odchodów swych zwierząt hodowlanych, również używają komórek?
Prawdopodobniej najłatwiej pozbyć pasożytów wtedy, gdy drzewo jeszcze rośnie. Bogaty asortyment niezwykle skutecznych preparatów sprawia, iż można zwalczyć je całkowicie. Warto również pamiętać o tym, że pasożyty mogą przenosić się z jednego drzewa na następne, więc trzeba zwalczać je od razu, by nie przejęły one całych hektarów drzew. Zwalczanie szkodników drewna może się także odbywać wtedy, gdy drewno jest pocięte i zawiezione do magazynu gdy w formie gotowego produktu trafia ono do swojego ostatecznego właściciela. Wtedy zazwyczaj pokazują się korniki. Ich zwalczenie nie jest może specjalnie trudne, lecz dość czasochłonne. Związane jest to z całkowitym opróżnianiem mebli (jeżeli to właśnie tam zagnieździły się korniki), przeniesienia ich w ustronne miejsce i potraktowania odpowiednim preparatem. Tę czynność trzeba parokrotnie powtarzać. Zwalczanie szkodników drewna jest współcześnie możliwe www.ratmar.com/dź na stronie .
2018-07-11 21:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.