Co można powiedzieć na temat termistorów ntc?

Jeżeli poszukujesz elementu, który uchroni cię przed przetężeniami, musisz wykorzystać termistory ntc. Przetężenia to inaczej mówiąc tymczasowy wzrost natężenia prądu, który płynie w danym obwodzie elektrycznym oraz przewyższa dopuszczalną wartość, nazywaną wartością znamionową. Kiedy mogą pojawić się przetężenia? Za każdym razem, gdy zbyt duże obciążenie pojemnościowe zostaje dołączane do zasilania, co może, ale nie musi naruszyć elektryczne komponenty bądź nawet – w wyjątkowo niepożądanej sytuacji – cały obwód.

North
Twórca artykułu: North
Na podstawie danych z: http://north.pl
Wymienione przed chwilą termistory ntc mają za zadanie chronić przed takimi przetężeniami. Są to elementy wytwarzane przez wiele przedsiębiorstw funkcjonujących na tym polu. Jak wyglądają? Mają postać tzw. spieków zbudowanych z różnorodnych metali, które miesza się potem z masą plastyczną, aby powiązać je w całość. Termistory są w formie krążka, na który naniesiona jest pasta srebrna i lakier, co gwarantuje im trwałość.

Kliknij ochoczo ten link - przeczytasz tam równie zajmujące wiadomości. To ważny tekst (https://sklep.sn-promet.pl/kategoria-produktu/towary-onka/zlaczki-onka/zlaczki-instalacyjne/), który także jest godny uwagi.

Przylutowywane są do niej również doprowadzenia - oczywiście przed nałożeniem warstwy lakieru. W jaki sposób pracują termistory?


Kolejne tematy

Wybór słuchawek do komórki – w jakich miejscach wybierać?

polecana strona www
Twórca artykułu: Five Wun O Clothing www.zazzle.com/fivewuno
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Lato to moment podczas którego sklepy przeżywają zalew promocji na wysokiej jakości sprzęt elektroniczny pośród, których nieustannie rok rocznie dominują słuchawki.


Trzeba zacząć od tego, że termistory ntc są termistorami z negatywnym współczynnikiem temperaturowym. Ogólnie rzecz ujmując to rezystor, którego rezystencja obniża się, jeśli rośnie temperatura. Charakteryzują się względnie dużą rezystancją, której rolą jest absorbowanie prądu po włączeniu zasilania. Poszczególne termistory mogą różnić się swoimi parametrami, a konkretnie rezystencją wyjściową i współczynnikiem ich odpowiadania na temperaturę. Dlatego każdy klient, który będzie potrzebować niniejszego asortymentu, powinien wiedzieć, jakich pktóry dalej hiperłącze do stronyrów szuka, by w sklepie z elektroniką kupić taki produkt, który jest mu niezbędny. Dzięki temu wszystko będzie załatwione natychmiastowo i bez kłopotu. Jeśli nie mamy pewności, zawsze można skonsultować się z profesjonalistą w tej sferze albo spytać sprzedawcy, który powinien udzielić wartościowych rad i rozwiązać nasz kłopot.

Już wiesz, co musisz zrobić, by uniknąć przetężenia oraz uszkodzenia bezpiecznika bądź innej, o wiele poważniejszej awarii. Dobrze jest się przed nimi zabezpieczać, gdyż tego typu uszkodzenia na ogół są dosyć kłopotliwe i powodują trudności, z jakimi wcale nie chcemy się zmagać.
2022-07-04 15:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.