Hackathon - a więc, wszyściutko co dobrze jest wiedzieć na temat tego konkretnego zagadnienia

Czym jest hackathon oraz do jakich osób bywa skierowany? Gdzie istnieje możliwość go znaleźć? W jaki sposób wygląda struktura hackathonu? Te wszystkie rzeczy oraz jeszcze bardziej dużo nie posiadając żadnego problemu odczytasz z naszego nowiutkiego artykułu!


Maraton projektowania i hackaton - to nazwy zamienne przeznaczone dla interesującego nasze osoby dzisiejszego dnia zagadnienia: hackathon.


Salon, obraz
Twórca artykułu: art.widi.pl
Na podstawie danych z: http://art.widi.pl


Kolejne tematy

W jaki sposób w praktyce zapewnia się ochronę dostępu do danych tajnych?

Nature
Twórca artykułu: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Czy słyszałeś, że nawet cywilny pracownik policji ma obowiązek podpisać dokument zakazujący mu ujawniania przekazanych na terenie komendy informacji? Ponadto istnieje specjalna ustawa z dn. 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych, która między innymi reguluje sprawy prawne powiązane z takimi danymi.


Czym tak konkretnie bywa? A więc, hackathon to jak zostało wspomniane wyścig, lecz nie taki, który jest powiązany z cielesnością, ale z umysłem. Bywa to maraton nakierowany dla programistów komputerowych, w których skład wchodzą: graficy, informatycy, twórcy interfejsów, oraz menadżerowie projekcików, a ich zadaniem bywa wyzbyć się jakiegoś konkretnego problemiku związanego z oprogramowaniem. Hackathon trwa zazwyczaj przez weekend, a zadanko konkursowe jest ogłaszane w trakcie dnia, kiedy rozpoczyna się zdarzenie oraz brane są pod spojrzenie jedynie umiejętności pokazane na maratonie.


Jeżeli chodzi o miejsce hackathonu, to co roku odbywa się w innym lokalizacji.

Zainteresował Cię taki artykuł? Jeśli tak, to tutaj też jest opublikowana świeża wiadomość, która na pewno będzie Ci odpowiadać.

W danej momencie (dwa tysiące siedemnasty roczek), odbędzie się następny Galileo hackathon Gdańsk pomiędzy piętnastym a siedemnastym maja. Wewnątrz sieci odnajdziemy więcej informacji na ten dokładny temat, głównie w języku angielskim, albowiem tego rodzaju zdarzenia odbywają się na całym świecie. Jeśli chodzi o struktury takiego wydarzenia, to rozpoczyna się od zaprezentowania wydarzenia oraz ukazania problemiku.


Następnie osoby tworzą drużyny, zależnie od osobistych umiejętności. Później biorą się za problem. Dobrze jest napomknąć, że hackathon jest w dwóch formach: hackathonów (czyli wspominanych zebrań), a także dróżką internetową.
2022-07-08 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.