Jak urządzenia chronione są przed za wysokim napięciem prądu? Czego używamy do ochrony sieci elektrycznej przed piorunami?

prąd jest niesamowicie pomocnym typem energii. To za jego sprawą działa wiele urządzeń. Jednak tak jak wielka oraz pożyteczna jest jego moc, tak samo zdarza się czasem wymykać spod kontroli.


strona
Twórca artykułu: Microsiervos Geek Crew
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


warystory
Twórca artykułu: Josep Bracons
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Sonda hydrostatyczna okazuje się być bardzo dokładna

sterylizator
Twórca artykułu: Karl Baron
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W zależności od tego w jakim miejscu pracujemy, powinniśmy korzystać z właściwych sprzętów, które pozwolą nam na wykonanie wszelkich potrzebnych pomiarów.


Wtedy mamy do czynienia z przepięciami. Jednak urządzenia są robione tak, aby takie sytuacje nie stanowiły zagrożenia.


W sprzętach elektrycznych montuje się warystory. Są one takim zabezpieczeniem gdy mamy do czynienia z za wysokim napięciem prądu.https://zdrowie-dom.pl/ozonatory/66-ozonator-zy-h102-powietrze-woda-zywnosc.html ozonator zy-h102Za sprawą takich urządzeń, w sytuacji gdy takiej energii jest zbyt dużo oraz jest w stanie uszkodzić sprzęt, taki warystor działa jak bezpiecznik. Dzięki temu wiele urządzeń w domu nie psuje się w skutek zmiany zasilania.


Ogromną dawką energii elektrycznej są także błyskawice. Tutaj natomiast mamy do czynienia z niemożliwą do okiełznania siłą tego typu wyładowań.

Jeżeli omawiany na tej stronie post okazał się dla Ciebie ciekawy, kliknij tutaj, gdyż naprawdę warto zobaczyć tu (https://sklep.sn-promet.pl/kategoria-produktu/wskazniki-diodowe-buzzery/wskazniki-diodowe/) też inny analogiczny materiał.

Dlatego właśnie na przykład linie wysokiego napięcia posiadają ograniczniki przepięć, odnośnik tak zwane odgromniki. Natomiast na skutek tego, że są to rzeczy dość drogie, to montowane są tylko w miejscach bardziej strategicznych. Chodzi przykładowo o transformatory. Takim rodzajem ogranicznika przepięć jest typ odcinający, jaki właśnie doskonale poradzi sobie z wyładowaniem pioruna. Ma on mało skomplikowaną budowę oraz jest niezawodnym urządzeniem. Natomiast jego wadą może być negatywny wpływ czynników pogodowych na taki sprzęt.


Iskiernik, czyli ta najważniejsza z części takiego odgromnika, nie jest z zachowaniem szczelności zamknięta, co może powodować znacznie szybsze zużycie. Co z pewnością nie jest pożądane.
2021-04-28 19:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.