Jakie możliwości daje aktualnie wirtualna rzeczywistość, zalety kamer które nagrywają w technologii 360.

Wirtualna rzeczywistość po raz pierwszy się pojawiła w latach dziewięćdziesiątych. Już wtedy bowiem w sprzedaży ukazały się okulary, jakie miały przenosić graczy wirtualnej rzeczywistości. Dzięki nim było możliwe obserwowanie wszystkich wydarzeń w taki sposób, jakby widziało się wszystko naprawdę.

Takie były
gra na xboxie
Twórca artykułu: Crosa
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
założenia teoretyczne, lecz rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te plany. Technologia jeszcze nie pozwalała na to, aby wszystko mogło funkcjonować tak jak planowali to wszystko twórcy, urządzenie nie było bowiem zbyt poręczne i sprawiało problemy ze zdrowiem grających. Lecz technologia virtual reality porzucona bynajmniej nie została.

Odpowiada Ci ten artykuł? To świetnie, sprawdź stronę pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na tego typu temat.

W roku 2012 pojawiły się współczesne gogle rzeczywistości wirtualnej, o znacznie większych możliwościach niż pierwszy model. Ale aktualnie możliwości technologiczne są nieporównywalnie inne, przez co współczesne Google działają znacznie lepiej niż pierwsze ich odmiany. Po pierwsze proponują dużo lepszą jakość obrazu, który będzie wyświetlany, lecz również wygodę stosowania. Zyskują one coraz więcej popularności, po pierwsze będą z nich korzystać gracze, lecz zaczynają zdobywać również kolejne obszary.
kamera
Twórca artykułu: Joe Kunzler
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jedną z naprawdę niesamowitych rzeczy, jakie robić można w takich goglach, są filmy. Ale nie takie filmy, jakie wszyscy znamy, to znaczy oglądane na ekranie, lecz w nowoczesnej technologii 360.


Kolejne tematy

Dlaczego warto nosić swój smartfon czy telefon w etui, kilka porad o tym, jak je dobrze wybrać.

klienta
Twórca artykułu: mark gallagher
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Biorąc dopiero co kupiony smartfon z pudełka chyba każdy jego właściciel będzie się cieszył jego wyglądem. Lecz niejednokrotnie wystarczy przenieść go parę razy w kieszeni czy torebce z kluczami, żeby na obudowie zaczęły się pojawiać jakieś rysy i wygląd zmienił się znacząco.

Tego typu filmy nagrywane są przez system paru lub nawet parunastu kamer, przez co otrzymuje się możliwość oglądania obrazu z praktycznie każdej strony. Filmy w tej technologii można też oglądać na smartfonach oraz komputerach, ale najbardziej niesamowite wrażenie będą robić w goglach. Wystarczy w nich przekręcić głowę w obie strony, aby zmienić kąt spoglądania na daną scenę. W sklepach zaczęły się już pojawiać kamery 360, za pomocą jakich kręcić można samodzielnie takie filmy. Te proste z nich dysponują trzema lub czterema niezależnymi kamerami, ale bardziej zaawansowane wersje będą ich miały nawet kilkanaście. Przez to kręcić można nawet w amatorskiej formie filmy, które na każdym zrobią duże wrażenie.
2019-09-05 07:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.