Trzeba pomyśleć o konieczności dokonywania zgłoszeń, które są wymagane od właścicieli firm handlujących w krajach Unii

Przedsiębiorcy prowadzący obrót handlowy z pozostałymi państwami Unii Europejskiej powinni pamiętać o konieczności składania deklaracji intrastat.


Joga, praktyka jogi
Twórca artykułu: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu


intrastat zgłoszenie
Twórca artykułu: a.fiedler
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Zobligowani są do tego wszyscy przedsiębiorcy, którzy osiągną ustalone progi statystyczne.


Nie zapominaj o formalnościach


Kolejne tematy

Kompleksowe szkolenia BHP w centrum Warszawy

BHP szkolenia w Warszawie
Twórca artykułu: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu
Szkolenia BHP są niezbędne w każdej firmie, niezależnie od profilu jej aktywności. Każdy pracownik winien przejść poprzez szkolenie BHP, też pracownicy zajmujący większe stanowiska, a także szef. Szkolenia BHP w wielu przypadkach zachodzą na zasadzie instruktarzu ogólnego, oraz także pokazowego.


Właściciele firm, którzy w wymianie handlowej z krajami Unii Europejskiej osiągnęli wyznaczone progi statystyczne, powinni pamiętać o złożeniu obowiązkowej deklaracji intrastat zgłoszenie to jest dokonywane w Izbie Celnej w Szczecinie.

Jeżeli ciekawi Cię ten artykuł, to bez wahania kliknij tu i przeczytaj ponadto inny tak samo zajmujący news tania pralnia kraków.

Na pewno dużo osób zadaje sobie pytanie, czym tak ogólnie jest intrastat, trzeba zaznaczyć, że pojęcie to nie jest Polakom szczególnie znane. Intrastat to informacje przekazywane w celach analizy. Wspomniane deklaracje można składać zarówno w formie elektronicznej, jak również na tradycyjnych drukach.


To powinno być wypełnione rzetelnie


korekta deklaracji intrastat
Twórca artykułu: Ministerio Bienes Nacionales
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


To niezwykle istotne, by deklarację intrastat złożyć w obowiązującym terminie, zatem potrzeba tego pilnować. Nieraz może się przydarzyć, że podane wartości są błędne. W przypadku kiedy zauważy się taką omyłkę, konieczna będzie korekta deklaracji intrastat.

Jak sądzisz? Czy informacje na opisywany temat są ciekawe? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst (https://www.banery-druk.net/banery-reklamowe-czestochowa), a odnajdziesz w nim mnóstwo genialnych wiadomości, które przyciągną Twoją uwagę.

Wspomniane korekty dokonuje się na udostępnianych formularzach „Deklaracja Intrastat – Przywóz” lub „Deklaracja Intrastat – wywóz”. W wypadku, kiedy mimo stwierdzenia pomyłki nie złoży się korekty, Przedsiębiorcy zagrożą konsekwencje natury prawnej.


Wszelkie informacje związane z obowiązkiem składania deklaracji Intrastat można znaleźć na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego. Również progi statystyczne są ustalane przez prezesa wspomnianej instytucji.
2020-01-14 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.