Trzeba pomyśleć o konieczności dokonywania zgłoszeń, które są wymagane od właścicieli firm handlujących w krajach Unii

Przedsiębiorcy prowadzący obrót handlowy z pozostałymi państwami Unii Europejskiej powinni pamiętać o konieczności składania deklaracji intrastat.


Joga, praktyka jogi
Twórca artykułu: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu


intrastat zgłoszenie
Twórca artykułu: a.fiedler
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Co powinien robić każdy manager, aby poszerzać swoje umiejętności ? Czy kursy są dobrym pomysłem?

gry menedżerskie
Twórca artykułu: Alan Stanton
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każdy menedżer powinien stale podnosić własne umiejętności, by w rezultacie być najlepszy w specjalizacji, którą się zajął. Służy do tego sporo różnorakich szkoleń czy spotkań z innymi specjalistami.


Zobligowani są do tego wszyscy przedsiębiorcy, którzy osiągną ustalone progi statystyczne.


Nie zapominaj o formalnościach


Właściciele firm, którzy w wymianie handlowej z krajami Unii Europejskiej osiągnęli wyznaczone progi statystyczne, powinni pamiętać o złożeniu obowiązkowej deklaracji intrastat zgłoszenie to jest dokonywane w Izbie Celnej w Szczecinie. Na pewno dużo osób zadaje sobie pytanie, czym tak ogólnie jest intrastat, trzeba zaznaczyć, że pojęcie to nie jest Polakom szczególnie znane. Intrastat to informacje przekazywane w celach analizy. Wspomniane deklaracje można składać zarówno w formie elektronicznej, jak również na tradycyjnych drukach.


To powinno być wypełnione rzetelnie


korekta deklaracji intrastat
Twórca artykułu: Ministerio Bienes Nacionales
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


To niezwykle istotne, by deklarację intrastat złożyć w obowiązującym terminie, zatem potrzeba tego pilnować. Nieraz może się przydarzyć, że podane wartości są błędne. W przypadku kiedy zauważy się taką omyłkę, konieczna będzie korekta deklaracji intrastat.

Jak sądzisz? Czy informacje na opisywany temat są ciekawe? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst (https://www.banery-druk.net/banery-reklamowe-czestochowa), a odnajdziesz w nim mnóstwo genialnych wiadomości, które przyciągną Twoją uwagę.

Wspomniane korekty dokonuje się na udostępnianych formularzach „Deklaracja Intrastat – Przywóz” lub „Deklaracja Intrastat – wywóz”. W wypadku, kiedy mimo stwierdzenia pomyłki nie złoży się korekty, Przedsiębiorcy zagrożą konsekwencje natury prawnej.


Wszelkie informacje związane z obowiązkiem składania deklaracji Intrastat można znaleźć na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego. Również progi statystyczne są ustalane przez prezesa wspomnianej instytucji.
2022-02-10 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.