Trzeba pomyśleć o konieczności dokonywania zgłoszeń, które są wymagane od właścicieli firm handlujących w krajach Unii

Przedsiębiorcy prowadzący obrót handlowy z pozostałymi państwami Unii Europejskiej powinni pamiętać o konieczności składania deklaracji intrastat.


Joga, praktyka jogi
Twórca artykułu: http://www.sxc.hu
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu


Kolejne tematy

W jakim celu warto skusić się na udostępnienie klientom informujących wizytówek?

wizytówka leżąca na stole
Twórca artykułu: brite rainbow
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wydruk wizytówek to jeden z kluczowych obowiązków dla tych, którzy chcą w odpowiedni sposób zareklamować prowadzoną działalność gospodarczą. Jak się okazuje, zazwyczaj wizytówki są stosowane w branży transportowej oraz we fryzjerstwie. Nie powinno to nikogo zdziwić, ponieważ głównie na rynku usługowym panuje ogromna konkurencja i tym samym właściciele firm powinni dołożyć wszelkich starań, aby dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych konsumentów.


intrastat zgłoszenie
Twórca artykułu: a.fiedler
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Zobligowani są do tego wszyscy przedsiębiorcy, którzy osiągną ustalone progi statystyczne.


Nie zapominaj o formalnościach


Właściciele firm, którzy w wymianie handlowej z krajami Unii Europejskiej osiągnęli wyznaczone progi statystyczne, powinni pamiętać o złożeniu obowiązkowej deklaracji intrastat zgłoszenie to jest dokonywane w Izbie Celnej w Szczecinie. Na pewno dużo osób zadaje sobie pytanie, czym tak ogólnie jest intrastat, trzeba zaznaczyć, że pojęcie to nie jest Polakom szczególnie znane. Intrastat to informacje przekazywane w celach analizy. Wspomniane deklaracje można składać zarówno w formie elektronicznej, jak również na tradycyjnych drukach.


To powinno być wypełnione rzetelnie


korekta deklaracji intrastat
Twórca artykułu: Ministerio Bienes Nacionales
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


To niezwykle istotne, by deklarację intrastat złożyć w obowiązującym terminie, zatem potrzeba tego pilnować. Nieraz może się przydarzyć, że podane wartości są błędne. W przypadku kiedy zauważy się taką omyłkę, konieczna będzie korekta deklaracji intrastat. Wspomniane korekty dokonuje się na udostępnianych formularzach „Deklaracja Intrastat – Przywóz” lub „Deklaracja Intrastat – wywóz”. W wypadku, kiedy mimo stwierdzenia pomyłki nie złoży się korekty, Przedsiębiorcy zagrożą konsekwencje natury prawnej.


Wszelkie informacje związane z obowiązkiem składania deklaracji Intrastat można znaleźć na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego. Również progi statystyczne są ustalane przez prezesa wspomnianej instytucji.
2019-09-11 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.