Jest XXI wiek i technologia gna naprzód - codziennie możemy usłyszeć o nowych odkryciach w dziedzinie informatyki

Dzisiejszy człowiek jest sympatykiem ogromnej liczby informatycznych innowacji. Obcujemy z technologią i dość szybko okazuje się, że nie potrafimy bez niej funkcjonować.Router kieszonkowy HSDPA 3G DIR 457 myPocket™
Twórca artykułu: D-Link
Na podstawie danych z: D-Link


Laptop jest jednym z takich instrumentów. Ale nie tylko komputer wiedzie dzisiaj prym wśród innowacji. Są to różnego rodzaju serwery, dyski, chmury i pamięci przenośne znane jako pendrive.


kontrola
Twórca artykułu: Peter Pham
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Cloud computing jest to chmura obliczeniowa lub pamięć ulokowana na serwerze zewnętrznym (czytaj). Chodzi o to, aby wszystkie działania, które odbywają się na konkretnych komputerach, przenieść na serwer zewnętrzny. Dzięki temu niezależnie od tego co stanie się z komputerem, dane zawsze będą bezpieczne i w każdym momencie będzie możliwość się z nimi skontaktować z innego komputera.

Jeśli w znajdującym się tu wpisie nie znalazłeś intrygującej Cię informacji, to kliknij ten odnośnik i zobacz sam (http://www.systemy-pasywne.pl/ogrzewanie-na-podczerwien/) jeszcze jeden materiał.

Cloud computing jest głównie obsługiwany przez przedsiębiorstwa zewnętrzne. Oferują one usługę bezpieczeństwa i szybkie funkcjonowanie całego systemu. Jeżeli firma jest transgraniczna, a jej pracownicy nierzadko latają, to nie muszą już nawet brać ze sobą komputera. Jest to duży plus tej usługi.


led
Na podstawie danych z: pixabay.com


Dyski SSD to tak zwane dyski pamięci. Odróżniają się one od tradycyjnych tym, że nie posiadają części ruchomych, co powiększa ich odporność i niewrażliwość na drgania lub upadki. Są także niezwykle ciche. Ich najlepszym plusem jest ogromny wachlarz temperatur pracy. Mogą działać w upałach i mrozach.
Jest to istotne, ponieważ są one nierzadko montowane w pawilonach lub na zewnątrz obiektów. Jednocześnie z progresem dyski SSD będą coraz tańsze.
2022-01-19 15:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.