Technologia
Nauka angielskiego
Twórca artykułu: U.S. Embassy Tel Aviv
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Angielski to wielce istotny język współczesnego świata

Żyjemy w szczególnie zajmującej dobie. Obecna technologia ofiarowuje nam możliwości, o których nawet nie śniło się marzyli nasi przodkowie. Ogromna czeluść dzieli nawet młodość naszych ojców i matek a czasy, w których dorastamy my.
druk, drukarka 3d
Twórca artykułu: Marc Huguet Reyes
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Od prostych drukarek do papieru do skomplikowanych maszyn 3D

Wynalazki w dziedzinie technologii wciąż nas zachwycają. Inżynierzy nieustannie pracują nad nowymi środkami upraszczającymi pracę. Specjaliści bezustannie polepszają istniejące już wynalazki, tak by stały się jeszcze bardziej przystępne i praktyczne. Wzorem takiego wynalazku może być drukarka.
kamera
Twórca artykułu: Sinchen.Lin
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakie możliwości daje aktualnie wirtualna rzeczywistość, zalety kamer które nagrywają w technologii 360.

Wirtualna rzeczywistość po raz pierwszy się pojawiła pod koniec ubiegłego wieku. Wtedy już bowiem w sprzedaży ukazały się pierwsze okulary, jakie przenieść miały graczy wirtualnej rzeczywistości. Dzięki nim możliwe było zaobserwowanie wszystkich wydarzeń w taki sposób, gdyby mogło się oglądać naprawdę.
przeglądanie Internetu
Twórca artykułu: Highways Agency
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Pomocne rady na temat dokonania wyboru dostawcy Internetu

Obecnie nie sposób wyobrazić sobie codzienne życie bez internetu. Sieć jest dla nas źródłem informacji i dostępu do kultury. Niestety polska infrastruktura cyfrowa nadal pozostawia wiele do życzenia. O ile mieszkańcy dużych miast mogą wybierać co najmniej wśród kilku dostawców internetu, o tyle ci z małych miast oraz wsi często mają kłopot ze znalezieniem choćby jednego. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zapowiada wprawdzie, że do 2020 roku większość gospodarstw domowych w kraju będzie miała gwarantowany dostęp do internetu. Problemem pozostaje nadal jakość połączenia.
figurki 3D
Twórca artykułu: Jennie Faber
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Do czego służy w ogóle wydruk 3D? Sposoby na nowe przeznaczenie tego skanowania.

Coraz bardziej wyraźne staje się skanowanie 3D. Jednakowoż technologia pnie mocno do przodu, dlatego też coś, co niegdyś było zgoła nie do ogarnięcia, na dzień obecny staje się wręcz codziennością, lub czymś, co nikogo nie zszokuje. Czym rzeczywiście jest skanowanie i wydruk 3d? To nic innego, jak praca nad kopiowaniem rzeczy przestrzennych. Ta możliwość skanowania 3D jest wyjątkowa, gdyż dzięki niej można osiągnąć cyfrowy egzemplarz przedmiotu, który funkcjonuje naprawdę. Posiadając model przestrzenny na dysku komputera można poddać go przeróbce czy edycji, utworzeniu kopii oraz potencjalnego wydruku, także w kompozycji przestrzennej.
Reklama ledowa
Twórca artykułu: clry2
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Nowoczesny ekran

W wielu domach nie ma odbiorników TV, ale w wielu mieszkaniach są faktycznie bardzo dobre telewizory. Dziś nie musimy patrzeć na walkę czarnych i białych mrówek, czyli inaczej zaśnieżony obraz, dziś płynność obrazu jest w stanie zaskoczyć nawet największe marudy. A wszystko to dzięki temu, że do tworzenia telewizorów wykorzystuje się ekran led. Dzięki temu rozwiązaniu możemy oglądać filmy i niemal czuć, że znajdujemy się w środku fabuły.
torba podróżńa

Stosowna kamera bezprzewodowa wifi przyda nam się w czasie wielu wycieczek

Jak idealnie wiadomo obecnie ludzie podróżują coraz nagminniej i to w jeszcze dalsze zakątki naszego globu. Nie ma się czemu zdumiewać, gdyż rozwój nowoczesnych technologii, a co za tym idzie też rozwój powiązań powietrznych doprowadziły do tego, iż podróżowanie po globie staje się jeszcze tańsze a także praktycznie każdy zaułek świata może być uzyskany w przeciągu kilkunastu godzin.
Telefony stacjonarne

Dlaczego opłaca się używać systemy telefonów VoIP?

Telefon VoIP jest bardzo podobny do zwykłego telefonu, jednakże ważką różnicą jest to, iż telefony tego typu podczas połączeń są podłączone do Internetu, inaczej korzystają z protokołu IP.

Czy drukarki wielowymiarowe zrewolucjonizują sferę nauki, techniki, a może nawet inne płaszczyzny działalności człowieka?

Ostatnimi czasy w mediach wyjątkowo gwarno jest o drukarkach stosujących trójwymiarową technologię. Na prawie każdej platformie i na każdym serwisie informacyjnym z łatwością odnajdziemy nowe, szokujące zapisy wideo, na których takie sprzęty wykonują przestrzenne przedmioty, zaczynając od tych których używamy każdego dnia, po wytworzenie tak wspaniałych projektów, jak dla przykładu w pełni działająca proteza dłoni.
samsung galaxy
Twórca artykułu: Kārlis Dambrāns
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jaki smartfon będzie dla mnie najlepszy?

Kupno smartfona to zwykle dosyć spory koszt, jeśli nie decydujemy się na duży abonament. Warto jednak się na tego typu zakup zdecydować i postawić na taki telefon, który możliwie najbardziej będzie zgodny z naszymi potrzebami.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.