Technologia
druk, drukarka 3d
Twórca artykułu: Marc Huguet Reyes
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Od prostych drukarek do papieru do skomplikowanych maszyn 3D

Wynalazki technologiczne ciągle nas zachwycają. Fachowcy wciąż pracują nad coraz to nowszymi rozwiązaniami ułatwiającymi pracę. Specjaliści bezustannie ulepszają istniejące już urządzenia, tak by stały się jeszcze bardziej przystępne oraz praktyczne. Przykładem takowego wynalazku może być drukarka.
Reklama ledowa
Twórca artykułu: clry2
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Nowoczesny ekran

W części domów nie ma odbiorników TV, ale w dużej ilości mieszkań są faktycznie bardzo dobre telewizory. Dziś nie musimy patrzeć na czarno-białe kropki, czyli inaczej zaśnieżony obraz, dziś płynność obrazu jest w stanie przekonać do oglądania TV nawet największych maruderów. A wszystko to przez to, że do produkcji telewizorów wykorzystuje się ekran led. Dzięki temu rozwiązaniu można zobaczyć filmy i niemal czuć, że znajdujemy się w środku fabuły.
Nauka angielskiego
Twórca artykułu: U.S. Embassy Tel Aviv
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Angielski to wielce istotny język współczesnego świata

Żyjemy w szczególnie zajmującej epoce. Nowoczesna technika daje nam możliwości, o których nawet nie śniło się naszym przodkom. Ogromna przepaść oddziela nawet lata młodości naszych ojców i matek a czasy, w których dorastamy my.
przeglądanie Internetu
Twórca artykułu: Highways Agency
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Pomocne rady na temat dokonania wyboru dostawcy Internetu

Aktualnie nie sposób wyobrazić sobie codzienne życie bez internetu. Sieć jest dla nas źródłem rozrywki i dostępu do kultury. Niestety krajowa infrastruktura sieciowa ma pewne braki. O ile mieszkańcy dużych miast mają wybór jeśli chodzi o dostawców internetu, o tyle ci z małych miast oraz wsi często mają kłopot ze znalezieniem choćby jednego. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zapowiada wprawdzie, że do 2020 roku większość gospodarstw domowych w kraju będzie miała gwarantowany dostęp do internetu. Trudnością pozostaje jednak jakość połączenia.

Czy drukarki wielowymiarowe zrewolucjonizują sferę nauki, techniki, a może nawet inne płaszczyzny działalności człowieka?

Niedawno w mediach nadzwyczajnie głośno jest o drukarkach stosujących trójwymiarową technologię. Na praktycznie każdej platformie i w każdym portalu publicystycznym z łatwością odnajdziemy nowe, szokujące filmy, na których takie sprzęty wykonują przestrzenne obiekty, zaczynając od tych których używamy każdego dnia, po wytworzenie tak wspaniałych projektów, jak przykładowo w pełni funkcjonalna proteza dłoni.
kamera
Twórca artykułu: Sinchen.Lin
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jakie możliwości daje aktualnie wirtualna rzeczywistość, zalety kamer które nagrywają w technologii 360.

Wirtualna rzeczywistość po raz pierwszy się pojawiła pod koniec ubiegłego wieku. Wtedy już bowiem w sprzedaży ukazały się pierwsze okulary, jakie przenieść miały graczy wirtualnej rzeczywistości. Dzięki nim możliwe było zaobserwowanie wszystkich wydarzeń w taki sposób, gdyby mogło się oglądać naprawdę.
figurki 3D
Twórca artykułu: Jennie Faber
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Do czego służy w ogóle wydruk 3D? Sposoby na nowe przeznaczenie tego skanowania.

Coraz bardziej wyraźne staje się skanowanie 3D. Jednakowoż technologia pnie mocno do przodu, dlatego też coś, co niegdyś było zgoła nie do ogarnięcia, na dzień obecny staje się wręcz codziennością, lub czymś, co nikogo nie zszokuje. Czym rzeczywiście jest skanowanie i wydruk 3d? To nic innego, jak praca nad kopiowaniem rzeczy przestrzennych. Ta możliwość skanowania 3D jest wyjątkowa, gdyż dzięki niej można osiągnąć cyfrowy egzemplarz przedmiotu, który funkcjonuje naprawdę. Posiadając model przestrzenny na dysku komputera można poddać go przeróbce czy edycji, utworzeniu kopii oraz potencjalnego wydruku, także w kompozycji przestrzennej.
torba podróżńa

Stosowna kamera bezprzewodowa wifi przyda nam się w czasie wielu wycieczek

Jak idealnie wiadomo obecnie ludzie podróżują coraz nagminniej i to w jeszcze dalsze zakątki naszego globu. Nie ma się czemu zdumiewać, gdyż rozwój nowoczesnych technologii, a co za tym idzie też rozwój powiązań powietrznych doprowadziły do tego, iż podróżowanie po globie staje się jeszcze tańsze a także praktycznie każdy zaułek świata może być uzyskany w przeciągu kilkunastu godzin.
Telefony stacjonarne

Dlaczego opłaca się używać systemy telefonów VoIP?

Telefon VoIP jest bardzo podobny do zwykłego telefonu, jednakże ważką różnicą jest to, iż telefony tego typu podczas połączeń są podłączone do Internetu, inaczej korzystają z protokołu IP.
samsung galaxy
Twórca artykułu: Kārlis Dambrāns
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

Jaki smartfon będzie dla mnie najlepszy?

Kupno smartfona to zwykle dosyć spory koszt, jeśli nie decydujemy się na duży abonament. Warto jednak się na tego typu zakup zdecydować i postawić na taki telefon, który możliwie najbardziej będzie zgodny z naszymi potrzebami.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.