Wymiana dostarczyciela gazu - czy jest to opłacalne i się do tego zabrać.

Przed laty, kiedy energią gazową i elektryczną zarządzały państwowe firmy, nie było problemów ze zbyt dużym wyborem, bo ten był tylko jeden. Albo ktoś był podpięty do sieci i mógł z danego medium korzystać, albo nie był, i wówczas możliwości korzystania nie było. Od jakiegoś czasu w naszej energetyce za sprawą dopasowania regulacji prawnych do wymogów Unii Europejskiej trwa liberalizacja rynku energii.

ceny gazu
Twórca artykułu: Mike Mozart
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wynika z tego, że każdy z klientów może wypowiedzieć umowę z dotychczasowym dostawcą i podpisać ją z nowym. Istotne będzie to, że wybrany sprzedawca powinien mieć podpisaną odpowiednią umowę z dystrybutorem, działającym na danym terenie. Jeśli chodzi o gaz obecnie nie ma dużego zainteresowania klientów tego typu zmianami, pewnie też dlatego, że propozycja dla nich nie jest jeszcze jakoś szczególnie bogata. Póki co dużo więcej do dyspozycji mają firmy, ale wszystko wskazuje na to, że niedługo dołączą do nich także klienci indywidualni. Szczególnie że tak naprawdę zmiana sprzedawcy gazu nie jest jakimś bardzo wymagającą czynnością.

To przykuwający wzrok post, jednak oprócz tego zgłąb również inny podobny oraz w równym stopniu niebanalny wpis - my zalecamy to źródło.

Co bardzo ważne dla odbiorców, tego typu zmiana powinna się odbyć bez żadnych przerw w dostawie energii, a tym bardziej jakiś przeróbek instalacji. Oprócz tego wszystko jest bezpłatne, więc tak naprawdę nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami czy kosztami ze strony odbiorcy. Sam proces zmiany firmy dostarczającej gaz trwa do półtora miesiąca od momentu podpisania dokumentów, w tym czasie rachunki płaci się staremu dostawcy, a na zakończenie wykonywane jest końcowe rozliczenie z nim. Jeśli ktoś będzie chciał dokonać takiej zmiany, to najwygodniejsze będzie podpisanie upoważnienia dla nowego dystrybutora (szybka zmiana sprzedawcy gazu).

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie (http://transcomfort.com.pl/) publikującym podobne informacje. Są tak samo emocjonujące, ponieważ odnoszą się do tego samego tematu.Kolejne tematy

Licytacje komornicze jako dobry sposób na kupowanie

licytacje komornicze
Każdy dłużnik powinien się liczyć z tym, że któregoś dnia przybędzie do jego mieszkania komornik. W krajowym systemie prawnym taką windykacją trudnią się komornicy. Trudności ze spłatą zaciągniętych kredytów potrafią przyjść niespodziewanie.

płyta indukcyjno gazowa
Twórca artykułu: Mastercook
Na podstawie danych z: Mastercook
On przejmie na siebie obowiązek poinformowania OSD o planowanych zmianach, a także wypowie umowę z dotychczasowym dostawcą. Warto tu jeszcze mieć na uwadze metodę rozliczeń, bo różni dostawcy mogą stosować różne rozwiązania, choć w praktyce ostateczna kwota do zapłacenia i tak będzie taka sama. W niektórych przypadkach wystawia się jedną ogólną fakturę, obejmującą całość usług, a czasami dwie oddzielne, jedną za wykorzystany gaz a drugą za dystrybucję.
2019-06-23 07:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.