Czym jest znak towarowy i jakie mogą być modele znaków towarowych?

Znakiem towarowym zdoła być każde oznaczenie, jakie wolno wyimaginować w sposób graficzny. Znakiem towarowym zdoła więc być zarys, grafika, forma przestrzenna, a nawet dźwięk czy też melodia. Symbol towarowy jest także określany mianem loga, znaku firmowego czy także symbolu handlowego.

Jeśli chcemy, by znak towarowy był objęty obroną, konieczna jest rejestracja znaków towarowych w stosownym urzędzie. W Polsce za rejestrowanie znaków towarowych odpowiada Urząd Patentowy RP, jakiego siedziba mieści się w Warszawie. Prawo, jakie chroni znak towarowy jest ważne poprzez 10 lat, chociaż okres ten wolno rzecz jasna przedłużyć.
prawo
Na podstawie danych z: flickr.com
Jak już napomknęliśmy, znaki towarowe zdołają być prezentowane na przeróżne sposoby. Wśród rodzajów znaków towarowych możemy wyróżnić w szczególności znaki ruchome, gesty, symbole dźwiękowe, a także symbole słowne albo też symbole graficzne. Ponadto znakiem towarowym zdoła być także odcień, hologram albo symbole zapachowe. Gdy dana firma zarejestruje osobisty znak towarowy, nikt nie posiada prawa z niego korzystać. Stosowanie czyjegoś, zarejestrowanego znaku towarowego jest nielegalne oraz może wiązać się z znacznymi sankcjami karnymi, między innymi z grzywną. Znak towarowy to własność przemysłowa konkretnej firmy, jaka go zarejestrowała.


Kolejne tematy

Profesjonalne tłumaczenia na hiszpański w asortymencie przedsiębiorstw

tłumacz
Na podstawie danych z: pixabay
Mnóstwo firm proponuje współcześnie fachowe tłumaczenia z języka hiszpańskiego i na język hiszpański. Również jednostki prywatne często zajmują się takimi tłumaczeniami. Kiedy chcemy przetłumaczyć coś jedynie na intymny użytek, wtedy zdołamy skorzystać z translatora czy też ze słownika internetowego. Jednakże takie narzędzia nie zawsze nadają się do profesjonalnych i gruntownych tłumaczeń.

rejestracja znaku
Na podstawie danych z: pixabay
Jeśli interesują nas usługi powiązane z kompleksową obroną własności przemysłowej oraz intelektualnej w dziedzinie symboli towarowych, to na pewno odpowiednią pomoc zapewni nam biuro patentowe Gdańsk. Biura patentowe działają na terenie wielu przeróżnych miast, propozycja jest na tyle obszerna, że na pewno odkryjemy interesujące nas usługi. Biura patentowe mają duże doświadczenie oraz duże kwalifikacje, wskutek tego we wszelkich sprawach połączonych z obroną symboli towarowych bądź także nadszarpnięciem praw znaku towarowego, można zwrócić się właśnie do biura patentowego. Więcej informacji na witrynie https://www.jwp.pl/
2020-02-05 15:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.