W jaki sposób ochronić telefon komórkowy?

Smartfony w przeciągu minionej dekady przeszły nieodwracalną metamorfozę. Jeszcze nie tak dawno służyły przede wszystkim do dzwonienia a także pisania wiadomości tekstowych.


Dzisiaj telefony komórkowe stały się smartfonami i są w rzeczywistości minikomputerami mieszczącymi się w kieszonce spodni czy też torebki.


szkło na telefon
Twórca artykułu: Medas-Media
Na podstawie danych z: Medas-Media


I tak, jak normalne komputery, zawierają bezmiar danych, które trzeba chronić przed wyciekiem albo kradzieżą. Zdarza się, iż nasz smartfon zostaje zgubiony lub skradziony.

Jeżeli w znajdującym się tu wpisie nie znalazłeś intrygującej Cię informacji, to kliknij ten odnośnik i zobacz sam (http://www.safespace.pl/covid/) inny tego typu tekst.

Razem z nim giną wszystkie dane. Mogą być to fotografie z eskapady, filmiki z koncertu, dokumenty, loginy jak też hasła do kont bankowych. Stąd przezorność nakazuje, aby systematycznie wykonywać kopię zapasową informacji znajdujących się na smartfonie. Można to zrobić za pośrednictwem zewnętrznych oprogramowań lub też za pomocą narzędzi oferowanych przez producenta urządzenia. Backup możesz utrwalić na dysku laptopa lub na pamięci przenośnej, możemy też przechowywać go w chmurze.


Kolejne tematy

Który telefon komórkowy nabyć dla seniora?

urządzenie
Twórca artykułu: TRANSCEND
Na podstawie danych z: TRANSCEND
Nasi rodzice oraz dziadkowie są przyzwyczajeni do tego, że aparat telefoniczny służy do dialogów na odległość. Na ogół w mieszkaniu był jeden telefon – stojący lub wiszący, zupełnie analogowy bądź z miniaturowym wyświetlaczem i – maksimum – mobilną słuchawką.


Telebim reklamowy led
Twórca artykułu: FlexVision.pl
Na podstawie danych z: FlexVision.pl


Hybrydowe urządzenia z systemem Windows 8
Twórca artykułu: Samsung
Na podstawie danych z: Samsung


Utrata telefonu może być bolesna. Nie idzie tylko o utracone pieniążki, ale również znajdujące się na urządzeniu dane. Jeśli zatem przez przypadek stracicie własny smartfon, czy to w teatrze, czy też na pikniku lub w pubie, czy też co gorsza, ktoś go wam ukradnie - nie wpadajcie w panikę. Dzięki specjalnym przyrządom do namierzania smartfona nie wszystko stracone. Za pomocą odpowiednich aplikacji możecie namierzyć stracony smartfon poprzez geolokalizację.


Można też w sposób zdalny zablokować telefon jak też napisać na nim wiadomość dla znalazcy. Jak widać, jest wiele metod na odzyskanie zguby albo utarcie nosa rabusiowi. Przed mechanicznymi uszkodzeniami nasz smartfon ochronić może szkło na telefon.
2022-11-09 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.