Ile faktycznie kosztuje ściągnięcie samochodu z zachodu?

W Polsce dosyć modne jest sprowadzanie używanych aut z Europy Zachodniej. Głównym powodem jest tutaj fakt, iż tam auta są w dużo lepszym stanie, ich właściciele bardziej się o nie troszczą. Ponadto, jeżdżą po dużo lepszych drogach niż auta w Polsce, a także pogoda jest ładniejsza – są mniej narażone na wpływ warunków atmosferycznych, np. gradu. Zachodnie społeczeństwo jest bardziej zamożne niż w naszym kraju, poziom życia jest wyższy, w związku z czym w większości stać ich np. na utrzymanie garażu.

Co więcej przywożenie samochodów z zagranicy zwykle się opłaca, jako że tam można kupić taniej auto, które znajduje się w lepszym ogólnym stanie niż np. takie samo nabyte z drugiej ręki w Polsce. Częstokroć czekają nas niestety jeszcze opłaty które musimy zapłacić ekstra, które należy doliczyć do ceny samego samochodu zakupionego na przykład w Niemczech.
tłumacze
Twórca artykułu: Jie Qi
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przede wszystkim trzeba rozwiązać różnego rodzaju kwestie formalne, opłacić akcyzę itp. Należy brać pod uwagę fakt, iż konieczne mogą się okazać tłumaczenia - (tłumacz przysięgły języka ukraińskiego) samochodowe, jako że np. dowód rejestracyjny będzie przecież w obcym języku, to z kolei wiąże się z kolejnymi kosztami. Więcej niezbędnych informacji: Centrum Językowe Krystyna Konsek. W mniejszych miastach może pojawić się problem z zatrudnieniem tłumacza, szczególnie jeśli na przykład kupimy samochód w Belgii i jego dokumenty będą po flamandzku. Być może będziemy wówczas musieli pojechać do jakiegoś większego miasta, chcąc załatwić tę sprawę – w ten sposób powstaną kolejne dodatkowe koszty, w tym przypadku cena paliwa, jakie wykorzystamy.


Kolejne tematy

Niezawodny transport uszkodzonych samochodów

samochód
Twórca artykułu: jennalex
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach nieomal każda rodzina ma chociaż jeden wóz. Przydatny jest, żeby dojeżdżać do pracy, podróże wakacyjne, czy przywiezienie większych sprawunków.
Nikt nie lubi jak samochód ulega awarii. Są jednak sytuacje, kiedy auto niespodziewanie odmawia nam posłuszeństwa, bądź zdarza się wypadek.

Na pewno musimy brać pod uwagę także przynajmniej drobne naprawy, wymiana olejów, przegląd ogólny, być może konieczność kupienia opon zimowych, ponieważ na zachodzie właściwie się ich nie stosuje. Często okazuje się, iż pojawiają się teoretycznie niewielkie usterki – nasze auto potrzebuje np.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło (http://nawadnianie.pl/) a znajdziesz tam interesujące informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

wymiany klocków hamulcowych. Wszystkie te elementy, kiedy połączymy je w całość, zazwyczaj stanowią niemałą sumę, którą musimy sobie doliczyć do kosztów samego pojazdu.
bmw
Twórca artykułu: Axion23
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com

W odniesieniu do kwestii wymienionych powyżej, w ostatecznym rozrachunku bardzo często cena danego samochodu nabytego w Polsce od Polaka jest stosunkowo podobna do ceny auta przyprowadzonego z zagranicy, po opłaceniu wszelkich dodatkowych kwestii. Występuje jednakże duże prawdopodobieństwo, że samochód z zachodu będzie bardziej zadbane, niż to z Polski. Należy to uznać za najistotniejszy argument, jaki należy brać pod uwagę w chwili decydowania się na konkretny zakup.
2021-10-13 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.