W jaki sposób stać się informatykiem

Żeby odpowiedzieć na pytanie, jak być świetnym programistą, powinniśmy przede wszystkim mieć pojęcie, co to za jeden - ów programista?


Jest to człek dla jakiego pojęcia takie jak dla przykładu konfigurator PC nie stanowią żadnego sekretu.


Żak pragnący znaleźć zatrudnienie i karierę w tym, co przeważnie nazywa się branżą IT, stoi przed skomplikowanym zadaniem nie wyłącznie dlatego, iż musi nauczyć się nieprostych rzeczy, tylko przede wszystkim dlatego, że wyzwaniem jest sprostać nieklarownym, chaotycznym, sprzecznym wewnętrznie oczekiwaniom przemysłu IT. Dlatego ażeby sobie z tym poradzić, należy mieć nie wyłącznie wiedzę fachową, którą - z reguły - zapewnia uczelnia, lecz też orientować się, czym faktycznie będą projekty IT, w których przyjdzie nam wykonywać pracę.


Kolejne tematy

Karta graficzna nvidia k620 ma sposobność nam się przydać

nvidia quadro 2000
Twórca artykułu: Verbatim
Na podstawie danych z: Verbatim
Żebyśmy mogli grać albo oglądać Filmy na swoim komputerze, konieczne okazują się być w nim dobre części, które będą zamontowane oraz które będą wspierały jego działanie.


Rugged USB 3.0 marki LaCie
Twórca artykułu: 4Press.pl
Na podstawie danych z: 4Press.pl


Wyłącznie ten, kto chce zostać wynalazcą albo naukowcem, pisać kompilatory, konstruować nowe języki - niech postara się być informatykiem. To można świetnie realizować na informatyce na filiach matematyki. Pozostali niech starają się być fachowcami IT, na jakich jest niemałe zapotrzebowanie. Co powinni potrafić fachowcy IT? Tak faktycznie potrzebne są im dwa rodzaje umiejętności: owe czysto techniczne a także szersze, mieszczące jak najogromniejszy zakres inżynierii oprogramowania. Z punktu widzenia potrzeb przemysłu IT, to są różne rodzaje wiedzy, różne umiejętności, tak jak w budowlance potrzebni są projektanci, inżynierowie różnych kategorii, robotnicy i technicy.


Niestety, nadal mnóstwo kierunków studiów zanadto skupia się na szczegółach technicznych. Aby na to zaradzić, musimy inżynierię oprogramowania poznawać na własną rękę, studiach podyplomowych.
2021-10-07 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.