Straż pożarna - kilka słów o tym niebezpiecznym, lecz ważnym zawodzie

Ogień jest żywiołem, który jest pod ścisłą kontrolą ludzi - pozbawiony tego konkretnego nadzoru, z codziennej pomocy człowiekowi ma możliwość stać się kataklizmem, zdolnym pogrzebać dosłownie wszystko na swojej drodze we wręcz rekordowym tempie.
monitor połączony z xbox one
Twórca artykułu: Craighton Miller
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Toshiba STOR.E ART 4
Twórca artykułu: 4Press.pl
Na podstawie danych z: 4Press.pl


Konkretnych przypadków, kiedy ogień niszczy wszystko na swojej drodze w obecnej chwili jest znacznie mniej, jednak nadal zdarza się, iż "wybucha" niszcząc, a nawet i zabierając czyjeś życie. Nie zadziwia więc fakt, że powstały specjalne oddziały do walki z jego siłą na co dzień.


Niebezpieczeństwo związane z ogniem jest naprawdę ogromne - pomimo naszej kontroli nad jego siłą, tak naprawdę w jednej chwili możemy dosłownie poczuć, jak ów żywioł ma możność dotkliwie poranić lub nawet zabić, wystarczy, że z ledwością dotkniemy go, a nawet najzwyczajniej zbyt blisko niego się przysuniemy. Pojedyncza iskra w nieodpowiednim miejscu może spowodować, że wybuchnie pożar - bardzo często dzieje się tak w momentach, gdy jesteśmy bardzo rozkojarzeni albo najzwyczajniej nie uważamy. Ogień naprawdę bardzo szybko potrafi się rozprzestrzenić - im jest większy tym bardziej trudna jest wraz z nim walka. Straż pożarna jest specjalnym oddziałem, który to wzywamy zawsze, kiedy ujrzymy ogień w miejscu, gdzie być wcale nie powinien. Dokładnie tak jak policja walczy z przestępczością, tak strażacy walczą z najbardziej śmiercionośnym spośród żywiołów.
Praca tego konkretnego rodzaju nie jest przeznaczona dla każdego - aby zostać strażakiem trzeba posiadać duże poczucie odpowiedzialności, być tak naprawdę bardzo odpornym na stres oraz niewiarygodnie często występującą presję. Umieć podejmować bardzo szybko decyzje, oraz ponad wszystko być całkowicie gotowym aby rzucić na szalę swoje własne życie, aby chronić innych.
2022-03-10 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.