Znak jakości Q, żebyś prościej odszukała produkt godzien zaufania

Dokonanie wyboru często jest dla człowieka problematyczne, gdyż oznacza to, iż weźmiemy na swoje barki odpowiedzialność za wykonaną decyzję. Niestety wiąże się to z czasem z poważnymi powikłaniami zdrowotnymi.


Na szczęście istnieją zarazem organizacje samodzielne jak i rządowe, które badają jakość artykułów nim trafią do sprzedaży.


konstrukcja stalowa
Twórca artykułu: Elliott Brown
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Kolejne tematy

Odpady to problem w Polsce, który dość często znajduje szybkie i fachowe rozwiązanie

szkolenie
Twórca artykułu: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Systematyczne wywożenie kontenerów na nieczystości jest niezwykle ważne, ponieważ zapobiega rozwojowi niebezpiecznych bakterii i drobnoustrojów. Szczególnie w okresie letnim, gdy upał sprzyja temu.


Co do samego zaś wywozu śmieci ustawa, jaka weszła w życie jakiś czas, odmieniła nieco obraz rynku wywozu nieczystości.


Jednym z dość wielu certyfikatów potwierdzających wysoką jakość towaru jest znak jakości Q przyznawany przez PCBC to jest Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Wielka litera Q w kolorach polskiej flagi, jaką na pewno pamiętacie z opakowań produktów spożywczych jest najbardziej rozpoznawalnym znakiem zapewniającym o ponadprzeciętnej jakości - skocz na . Certyfikat (-> zobacz informacje) ten przyznawany jest od lat sześćdziesiątych po dziś dzień, stąd jest uznawany za najstarszy symbol jakości. Nie jest łatwo go zdobyć. Wpierw zaznaczmy, że istnieje aż 17 kategorii wyrobów, dlatego niemalże każdy producent dóbr spożywczych może starać się o otrzymanie certyfikatu. Wysłannicy PCBC najpierw zbadają artykuł spożywczy, lecz na tym nie koniec. Ważne są także, właściwie przede wszystkim warunki, w jakich wytwarzany jest artykuł. Przykładowo jeśli w trakcie procesu obróbki mięsa nie będzie zachowywana odpowiednio niska temperatura otoczenia oraz higiena pracy, producent nie dostanie certyfikatu. Pełna lista wymagań PCBC dotycząca danego typu produktu jest wcześniej wysyłana. Producent dostaje całkowitą dowolność, które artykuły pragnie poddać badaniom jakościowym i w każdej chwili zaniechać dalszego procesu. Tym bardziej powinien być to znak dla nas, że wytwórca z własnej inicjatywy starał się o otrzymanie certyfikatu jakości. ponieważ znaczy to, że ma on również na względzie zdrowie konsumentów - znaki jakości.


Znak jakości Q powstał po to, aby ułatwić nam – klientom wybieranie produktów spożywczych, przez zaświadczenie o niezmiernie wysokiej jakości towaru. Dla producentów jest to również duże ułatwienie, gdyż mogą się oni pochwalić wysoką klasą własnego produktu.
2022-03-03 08:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.