Telefon dla dziadka i babci - jaki zakupić?

Telefony komórkowe z upływem lat zaprzestają być domeną młodych i "dorosłych". Coraz to liczniejszą jak też coraz bardziej wymagającą grupą klientów stają się ludzie starsi.


Nie ma się czemu dziwić, aparat telefoniczny nie jest narzędziem służącym tylko do rozrywki oraz pracy.
Umożliwia kontakt z bliskimi, zaś w wielu pilnych sytuacjach potrafi uratować życie. Jaki musi być telefon dla seniora? Większa część telefonów ma raczej niewielkie przyciski.

Czy prezentowany artykuł Cię zaciekawił? W takim wypadku sprawdź inny polecany serwis filmy z drona, który także posiada absorbujące informacje.

W końcu fabrykanci dążą do tego, aby urządzenie było stosunkowo niewielkich rozmiarów, lecz miało przy okazji duży ekran. W rezultacie literki bywają naprawdę małe. Czasami możemy nie zdawać sobie z sprawy z tego. A co jeśli tenże telefon trafi w ręce osoby starszej, jakiej wzrok nie jest najlepszy oraz jaka nie zna na pamięć rozkładu klawiatury? Telefony dla seniora powinny zatem posiadać duże a także czytelne przyciski, do tego dobrze i jasno podświetlane. Samo wykonanie przycisków również nie będzie bez znaczenia. Z klawiatury powinno korzystać się pewnie i wygodnie.


telefony dla seniora
Twórca artykułu: NEO24.pl


Ekran powinien być z pewnością czytelny, a wszelkie wyświetlane na nim elementy powinny być doskonale widoczne. Rozmiar nie ma większego znaczenia. Ważne, by litery i cyfry nie były za drobne. Widowiskowość, bezmiar skrótów oraz wizualizacje to elementy absolutnie zbyteczne. Interfejs powinien być prosty oraz maksymalnie intuicyjny. Na głównym ekranie użytkownicy znaleźć mają jedynie najpotrzebniejsze składniki.
Nauka obsługi telefonu nie dla każdego należy do przyjemności.

Kliknij bez obaw ten odnośnik a zobaczysz, że w najświeższym źródle (http://www.wybieram.axpo.com/) przedstawiono niezwykle ciekawe wiadomości. One też są pasjonujące.

Dla wielu ludzi może okazać się zwyczajnie skomplikowana. Współcześnie wielu producentów ma w swej ofercie takie właśnie komórki.
2021-09-03 10:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.